​Prasideda statybų paroda „Resta“: technologijos norų neberiboja, nebent – fantazijos stoka

Protingų namų sistemos bei jų raidą perteikiantis robotas-namų asistentas, galimybė čia pat vietoje susikurti savo šviesos jungiklio dizainą, spalvas keičiančio, skaidrumą įgyjančio ar jį akimirksniu prarasti gebančio protingo stiklo galimybės pastato eksterjere ir interjere – visas šias ir dar daugiau pastatams ir gyvenimui, darbui juose skirtų naujovių pamatysite ir išbadysite jau šiandien,  balandžio 26 d., prasidėjusioje statybų parodoje „Resta“ – „Litexpo“ parodų centre renginys šurmuliuos iki pat šeštadienio.

Kiekvienam norinčiam – individualaus dizaino jungiklis

Viena iš parodoje pristatomų naujienų – minimalistinio dizaino jungikliai LS-ZERO, kurie montuojami į sieną nepaliekant nė menkiausio iškilimo. Tokie jungikliai itin tiks lakoniškuose, moderniuose interjeruose, kuriuos savo namams svarsto ir renkasi daugelis lietuvių.

„Šie jungikliai gali būti įrengiami net radikaliai skirtinguose, tarpusavyje sunkiai palyginamuose, interjeruose, pvz., naujame name jie gali pabrėžti minimalistinį interjerą, o autentiškuose senuose namuose – pakeisti (ir maksimaliai pasislėpti nuo paviršiaus) prie autentiškų sienų nederančius išsikišusius jungiklius bei kištukinius lizdus“, – sakė automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimondas Skurdenis.

LS-ZERO jungiklis, kaip ir visi kiti, gali būti individualizuotas – parodos lankytojai čia pat vietoje galės išbandyti grafinį įrankį, kuris leidžia susikurti išskirtinį jungiklį pasirenkant atspalvį bei ant jo perkeliant norimą piešinį, nuotrauką ar grafinį simbolį. „Jung“ – vienintelė įmonė Lietuvoje, siūlanti tokią galimybę. Ieškantys netipiškų, tačiau vizualiai atpažįstamų sprendimų, galės susipažinti su neseniai sukurta vardine Agnės Kuzmickaitės jungiklių kolekcija, ją papuošė spalvoti įvairių atspalvių drugeliai. Taip pat bus demonstruojami Indrės Stonkuvienės, architektės-dizainerės Ievos Prunskaitės sukurti vardiniai jungikliai.

Skurdenis pažymi, kad grafinis įrankis leidžia ne tik suteikti jungikliui papildomos estetikos ar individualumo, bet ir pabrėžia jo funkcionalumą. Tai ypač pravartu turintiems daugiafunkcius jungiklius ar didesniuose pastatuose su sudėtingesnėmis valdymo sistemomis, kuomet ant vieno jungiklio ar valdiklio yra kelios ar keliolika funkcijų – tokios grafinės žymos, pvz., kurioje pastato dalyje įsijungs šviesa ir pan., palengvina pasirinktų funkcijų valdymą.

Išmanus namas – galimybių daugiau nei galima įsivaizduoti

Pripažinimą „Jung“ pelnė kaip pastatų automatikos gamintoja. Jos sistemos įrengtos tiek didžiuliuose visuomeniniuose pastatuose, pvz., Žalgirio arenoje, Vilniaus arkikatedroje ar „Barclays“ pastate, tiek ir privačiuose būstuose.

„Pastatų automatika pastatą paverčia vadinamuoju protingu namu. Pastarojo galimybės priklauso tik nuo savininko pageidavimų. Išmanusis būstas gali pats reguliuoti būsto klimatą, šviesas, žaliuzes, duris, garažo vartus ar langų užtemimo laipsnį bei daug kitų kasdienio gyvenimo komfortui svarbių funkcijų.

Pavyzdžiui, jis taip pat gali atpažinti ateinančius namiškius ir, tarkim, paruošti orkaitėje paliktą patiekalą ar tiesiog neleisti užrasoti veidrodžiui karštoje vonioje. O štai kartu su protingu namu (ir ne tik) veikiančios „Siedle“ telefonspynės leidžia matyti lankytoją net nebūnant namuose – galite būti kad ir kitoje valstybėje ir savo telefone matyti kas stovi prie durų ir, jeigu reikia, jį įleisti vidun ar pasikalbėti, o skambinantis į duris net neturės galimybės pamatyti, kad iš tikrųjų namuose jūsų nėra.

Telefonu taip pat galima reguliuoti ir šviesas bei kitas protingo namo sistemas. Ieškantiems egzotiškesnių funkcijų – protingą namą galima valdyti ir balsu. Pasirinkimų visa galybė – dabar esame pasiekę tokį technologinį lygį, kad galimybes riboja nebe technologijos, o fantazija“, – sakė R. Skurdenis.

Parodos lankytojus pasitiks robotas

Jo teigimu, svarbiausia, kad namas veiktų kaip viena darni sistema, o ne daugybė paskirų, su kiekviena laiką gaišti verčiančių ir tarpusavyje retai kada derančių, funkcijų. Išmanus namas – tai tarsi konstruktoriaus kaladėlės, kurių nuolat galima papildyti ar atimti ir kurios derina savo funkcijas tarpusavyje, tad vieną kartą tinkamai įrengus pagrindą, vėliau ne vienerius metus galima plėsti, keisti ir pildyti kasdienio gyvenimo komfortą didinančias funkcijas.

„Tiek žmonėms, tiek organizacijoms reikia patvarių ir patikimai veikiančių dalykų, kurie kartu būtų individualūs, pritaikyti prie jų poreikių bei įpročių. Būtent tai ir jungia mūsų atstovaujamas vokiečių įmones – „Jung“ jungiklius ir pastatų automatiką bei „Siedle“ telefonspynes“, – sakė R. Skurdenis.

„Jung“ stendo lankytojus pasitiks ir robotas namų asistentas Robo, kuris šneka lietuviškai, atsakinėja į klausimus, gali fotografuoti bei siųsti elektroninius laiškus. Šis stendo pagalbininkais kol kas tik koncepcinis asistentas, kuris žymi kryptį kur link juda išmaniųjų namų technologijos ir sprendimai.

Parašykite komentarą