VPT patvirtino klaidas nacionalinio stadiono konkurso sąlygose

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) patvirtino, kad nacionalinio stadiono konkurso sąlygose nurodytas pasiūlymo pateikimo procedūros aprašymas yra neaktualus ir nepritaikytas pasiūlymo teikimui CVP sistemoje. Anksčiau nepavykus pateikti pasiūlymo per šią sistemą iš konkurso buvo pašalintas „Vilniaus nacionalinis stadionas“.

„Keldami nacionalinio stadiono pasiūlymą į sistemą, nuosekliai laikėmės konkurso sąlygose nurodytomis pateikimo procedūromis, tačiau paskutiniame etape susidūrėme su visai kitokia situacija – net įvykdžius visas sąlygas, pasiūlymo pateikti nepavyko. Reaguodami į šią situaciją, kreipėmės į VPT ir iš jų sulaukėme oficialaus rašto, kuriuo patvirtinama, kad sąlygose nurodytas procedūros aprašymas yra neaktualus ir nėra skirtas pateikti pasiūlymą CVP IS priemonėmis“, – teigia „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas Renatas Načajus.

Nepaisant VPT išvados, konkurso komisija penktadienį atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pretenziją.

„Situacija, kai konkursas vykdomas pagal klaidinančias sąlygas, kurias mes sąžiningai vykdėme ir dėl to vėliau buvome išmesti, yra ne tik neteisinga mūsų atžvilgiu, bet ir apskritai netoleruotina nacionalinės reikšmės konkurse. Jei visi būtų vadovavęsi sąlygose nurodytu procedūros aprašymu, nė vienas dalyvis nebūtų pateikęs pasiūlymo, nes procedūros buvo neįgyvendinamos“, – teigia R. Načajus.

Po minėtos VPT išvados, konkurso sąlygose nurodytas procedūros aprašymas buvo nedelsiant pašalintas iš CVP portalo. „Gerai, kad bent jau tokiu būdu buvo sureaguota ir ateityje nebebus klaidinami dalyviai. Tačiau neteisinga, kad niekas neprisiima atsakomybės dėl šios institucijų klaidos. Mes esame tiesiog šalinami iš konkurso visiškai nesigilinant į tai, kad mums nepavyko pateikti pasiūlymo CVP IS priemonėmis dėl to, kad sąlygose nurodytas pasiūlymo pateikimo procedūros aprašymas buvo neaktualus“, – tvirtina R. Načajus.

Jo teigimu, kita svarbi klaida konkurso sąlygose buvo nurodymas pasiūlymą pasirašyti saugiu elektroniniu parašu nedetalizuojant jo rūšies. Sistema be kliūčių leido sukelti pasiūlymą į sistemą ir tik bandant jį pateikti paaiškėjo, kad tinka tik elektroninis parašas USB laikmenoje, nors sąlygose tai nebuvo nurodyta.

„Ketinau naudotis mobiliuoju parašu, kuris pagal įstatymus yra saugus elektroninis parašas, tad pagal konkurso sąlygas turėjo tikti, tačiau išaiškėjo, kad CVP sistema jo apskritai nepalaiko ir juo neįmanoma pasirašyti. Apie tai mes nebuvome informuoti ir negalėjome numatyti iš anksto“, – tvirtina R. Načajus.

77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą bendrovė ruošė bendradarbiaudama su 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia Amsterdam Arena ir daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusiais subrangovais „KAYI Insaat“ grupe.

Pagal bendrovės pateiktą pasiūlymą, stadiono teritorijoje turėtų įsikurti ne tik 16,7 tūkst. vietų ir 33,6 mln. eurų vertės kultūros ir sporto renginiams skirtas stadionas, bet ir kasdieniam naudojimui pritaikyti sporto aikštynai, 60,6 tūkst. kv.m ploto ir 19,4 mln. eurų vertės neformaliojo ugdymo veiklai skirtas sporto kompleksas, 2,2 tūkst. kv. m ploto ir 2,9 mln. eurų vertės kultūros ir ugdymo centras, biblioteka, 7,9 tūkst. kv.m ploto ir 3,7 mln. eurų vertės vaikų darželis, renginių aikštė, bėgimo takai, riedlenčių parkas, lauko treniruokliai, ramaus poilsio ir kitos viešam naudojimui skirtos erdvės.

Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai bus skiriama 1 900 kv.m., komercinei daliai – 2 400 kv.m.,  nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv.m.

Apie „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovą Renatą Načajų

Renatas Načajus yra diplomuotas inžinierius, nuo 2001 m. dirbantis renginių organizavimo, sporto ir pramogų kompleksų valdymo veikloje. Šiuo metu jis vadovauja „Falcon club“ sporto ir pramogų kompleksui. R. Načajus buvo dabartinės Vilniaus „Siemens“ ir Kauno „Žalgirio“ arenų renginių skyriaus direktorius, „SEVEN live“ generalinis direktorius, „Compensa“ koncertų salės vadovas. Tarp R. Načajaus sėkmingai įgyvendintų didžiausių projektų yra 5 žvaigždučių Marriot viešbučio ir Falcon club sporto ir pramogų komplekso bei Panevėžio „Cido“ arenos atidarymas, „Žalgirio“ arenos ir Falcon club atidarymas ir operavimas. Jis taip pat prisidėjo prie pasaulinio lygio žvaigždžių koncertų organizavimo: Rammstein, Lenny Kravitz, Enrique Iglesias, Sting, Depeche Mode ir kt.

Projekto konsultantas Amsterdam Arena

1993-1996 m. pastatytas 140 mln. eurų vertės ir 52,3 tūkst. sėdimų vietų talpinantis Amsterdam Arena yra didžiausias stadionas Nyderladuose. Tai pirmasis daugiafunkcinis stadionas Europoje, kurį nuo atidarymo nuomoja AFC Ajax klubas. Stadionas turi 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą ir nuo 2000 m. yra pasaulyje pripažinti renginių ir panašių sporto ir kultūros kompleksų vystymo ir valdymo konsultantai. Čia vyko 1998 m. UEFA Čempionų lygos finalas, 2013 m. Europos lygos finalas, Euro2000, planuojamos Euro2020 rungtynės. Arenoje koncertavo tiek vietiniai, tiek tarptautinio pripažinimo sulaukę atlikėjai, tokie kaip Michael Jackson, Celine Dion, The Rolling Stones, AC/DC,  Beyoncé ir kt.

Projekto subrangovas „KAYI Insaat“ grupė

„KAYI Insaat“ grupė įkurta 1991 m. Turkijoje, iki šiol yra įvykdžiusi daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje. Grupė veikia 3 žemynuose, 30 šalių, kur dirba 6 000 darbuotojų. „KAYI“ grupė jau 10 metų patenka į žurnalo „ENS“ TOP 225 tarptautinių kontraktorių sąrašą. Grupė daugiausiai dirba su sporto ir viešaisiais, viešbučių, sveikatingumo centrų, švietimo institucijų, industrinių pastatų ir elektrinių projektais. 

Parašykite komentarą