Inžineriją skatina inovacijos

Žmonijos vystymasis visada buvo pagrįstas idėjomis. Žurnalo „Structum“ organizuota konferencija „Modernių laikų inžineriniai stebuklai – technologijų ir kūrybiškumo sąveika, novatoriškos vizijos, tampančios optimaliais sprendimais“, kurioje buvo aptariama inovacijų įtaka inžinerijos sričiai, vyko gegužės pabaigoje kino teatre „Multikino“ (PC „Ozas“). Pranešėjai iš Lietuvos ir svečiai iš kitų šalių teikė savo atsakymus į bendrą renginio temos klausimą: kokios modernios inovacijos skatina inžineriją?

Vykstant technologiniam inžinerijos progresui, visi norime būti bent maža dalimi tų, kurie įgyvendina ir išpildo novatoriškas idėjas, integruoja naujausius produktus ir paslaugas, didinančias pasaulio vystymąsi ir kuriančias darbo vietas visuomenei. Inžinerinė pramonė – viena svarbių verslo ir mokslo šakų pasaulyje. Siekdamos pagerinti inžinerinės pramonės ir kitų gamybos sektorių rodiklius įmonės turi investuoti į inovacijas. Nuo kompanijų priklauso, ar žmonių sukurtos inovatyvios idėjos bus perkeltos į įmonių procesus ir produktus ir kurs vertę visuomenei. Vienas iš konferencijos tikslų – peržengti sienas ir padėti visiems, kurie siekia naujovių ir pokyčių – įmonėms, mokslo įstaigoms – bendradarbiauti. Žinoma, norint skatinti šio sektoriaus augimą, reikia ne tik inovacijų, bet ir investicijų. Žurnalo „Structum“ konferencija suteikė galimybę išaugti naujam pažįstamų ir draugysčių ratui, kuris pagelbės generuoti naujas idėjas. Po renginio netilo aktyvios diskusijos apie problemas ir naujoves šioje srityje, produktus ir paslaugas, kuriančias bendrinę inžinerijos pramonės vertę. Pranešimuose buvo atsižvelgta ir į tai, kad svarbu įsitraukimas į komunikaciją, apžvelgtos naujausios tendencijos.

Konferencijos metu „Samsung“ ŠVOK specialistas Tadas Medelinskas įvertino inžinerinių technologijų potencialą puoselėti naujas galimybės, kurias naudotojams atveria patentuoti, inovatyvūs jų įmonės įrenginiai. Naujasis gaminys –oro kondicionierius „Samsung Wind Free“ – šilumos siurblys, šaldantis be vėjo. O įmonės UAB „Tenko Baltic“ projektų vadovas Benas Valma teigė, kad naujieji jų produktai leidžia komfortiškai jaustis patalpose – nesušalti ir nesušilti. Pavyzdžiui, kapiliarinė šildymo ir vėsinimo sistema su kapiliariniais vamzdelių kilimėliais. „Išmaniaisiais vidaus sprendimais prisidedame prie išlaidų mažinimo, energijos taupymo, patalpų komforto, – teigė ir Artūras Kriukovas, UAB „JUNG Vilnius“ Techninio skyriaus vadovas. – Sistema „JUNG KNX“ teikia daug pranašumų statant privačius namus ir kitokius objektus.

„Schneider Electric Lietuva“ direktoriaus Deniso Gacicha teigimu, didžioji dalis prietaisų ateityje turės jutiklius, procesorius, programinę įrangą ir galimybę prie jų prisijungti su kitais prietaisais. Taip tarp įrenginių bus sukurta didelė komunikacijos infrastruktūra, kuri leis automatizuoti dar daugiau procesų ir stebėti kiekvieną smulkmeną.

UAB „Structum projektai“ rengiamos konferencijos svečias – „Factobotics“ vienas įkūrėjų Thomas Solupajev-Ronlev. Naujus robotus rinkai kurianti bendrovė pristato pramoninius robotus, atliekančius fiziškai sunkų ir pavojingą sveikatai ar monotonišką darbą. Tarp jų ir išradimai, skirti statybų rinkai. Kaip vieną tokių pavyzdžių pranešėjas paminėjo sprendimą, skirtą stiklinėms pertvaroms ir sienoms montuoti statybų aikštelėse. Anot antrojo konferencijos svečio, kuris atsiuntė vaizdo pranešimą tema „Skaitmenizacija statybų sektoriuje“, „Aproplan“ pardavimų direktoriaus Davido Vincento, statybų metu svarbu, kad būtų sukurta informacinė sistema.

Visos modernios inovacijos, taikomos praktiškai, yra nesustabdomos ir būtinos permainos, kad gyventume šiuolaikiškai ir kokybiškai.

Parašykite komentarą