Sveiki atvykę į virtualią Kauno apskrities viešąją biblioteką

Kauno apskrities viešoji biblioteka siūlo laiką namuose praleisti žaismingai, kūrybingai bei naudingai ir atveria elektroninių išteklių lobynus – žaidimus, virtualius turus, parodas ir kt. Suprantame, kad dar niekad nebuvome taip uždaryti ir atskirti, tačiau įvairios veiklos mus gali jungti ir nuraminti, net didžiausio chaoso metu.

Kviečiame užsukti į mūsų virtualią biblioteką!

Virtualūs žaidimai – ir mažiems ir dideliems

Mobilieji žaidimai gali būti naudingi! Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia išbandyti du edukacinius žaidimus – „Išnykusios praeities ženklai“ ir „Knygos kodas“ –  žinių lavinimui ir asmeniniam tobulėjimui.

„Išnykusios praeities ženklai“

„Išnykusios praeities ženklai tai virtualus edukacinis žaidimas, kuriame pateikiama įdomi ir naudinga informacija apie įvairius neišlikusius arba labai pasikeitusius Kauno, Birštono, Garliavos, Jonavos, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio pastatus.

Žiūrėdami į atvirukus, senąsias ir dabartines nuotraukas, palyginsite, kaip, laikui bėgant, keitėsi įvairios vietovės bei jose stovėję pastatai. Naudodamiesi nuorodomis, galėsite pasklaidyti tarpukario spaudą Virtualioje elektroninio paveldo sistemoje, o atsakinėdami į testo klausimus bei atlikdami interaktyvaus žemėlapio užduotis, pasitikrinsite gautas žinias.

Žaisk ir atrask išnykusios praeities ženklus!

Išbandyti žaidimą savo kompiuteryje ar planšetėje galite: praeitieszenklai.kvb.lt

„Knygos kodas“

Edukaciniame žaidime „Knygos kodas“ rasi 7 skaitymą skatinančias užduotis, kurios sudarytos pagal žymiausių Lietuvos ir pasaulio autorių kūrinius. Vartydamas knygų viršelius, sužinosi apie populiariausias knygas. Savo žinias gilinsi bandydamas atpažinti autorius, žanrus, epochas, rūšis, stilius ir pačius kūrinius, perskaitęs jų ištraukas užduotyje „Fragmentas“. O kur dar azartiškoji žodžių paieška „Knygiažodyje“! Pažadame, žaisdamas „Knygos kodą“, turėsi gerokai pasukti galvą ir prisiminti tai, ko mokė ir nemokė mokykloje.

Išbandyti žaidimą gali http://knygoskodas.kvb.lt/

Elektroniniai žinynai ir kt. virtualūs bibliotekos produktai

Biblioteka yra sukūrusi ne tik žaidimus, bet ir nuolat atnaujina el. žinyną „Kaunas: datos ir faktai“, taip pat kuria „Pasakas gestų kalba“, vaizdo įrašus su žymių žmonių knygų rekomendacijomis „Lyderiai skaito“ bei daugelį kitų virtualių produktų.

„Kaunas: datos ir faktai“

Elektroninis žinynas „Kaunas: datos ir faktai“ – Kauno istorijos žinių lobynas internetinėje erdvėje. Lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis pateikiama susisteminta tekstinė ir vaizdinė informacija, susijusi su Kauno (iš dalies ir Lietuvos) istorijos datomis ir įvykiais, einamųjų metų sukaktys, amžininkų atsiminimai, vaizdų galerija – nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Nuoroda į žinyną – https://datos.kvb.lt/

„Pasakos gestų kalba“

Tikriausiai nekiltų didesnių diskusijų teigiant, kad pasakos svarbios vaiko asmenybės vystymuisi: jos pasiūlo naujus mąstymo ir veiklos pavyzdžius, padeda pažinti ir suprasti kitų ir savo poelgių motyvus, išmokti savikontrolės, išreikšti norus bei siekti tikslų. Deja, devyni iš dešimties vaikų su klausos negalia gimsta ir auga girdinčiųjų tėvų šeimoje. Retas girdintis tėvas ima mokytis lietuvių gestų kalbos, todėl klausos negalią turintiems vaikams jie negeba sekti pasakų. Tad, iniciatyva „Pasakos gestų kalba“ – tai vaizdo įrašuose įrašytos vaizdingos užsienio autorių pasakos su vertimu į gestų kalbą.  

Pasakų archyvas – bibliotekos Youtube kanale.

Įtraukiančios virtualios parodos

Kauno apskrities viešoji biblioteka yra sukūrusi daugybę virtualių parodų. Susidomėję ras įvariausias parodas –  nuo įžymių žmonių rekomenduojamų knygų iki įdomiausių Kauno miesto bažnyčių, nuo iškiliausių tarpukario kauniečių iki išnykusių ar pasikeitusių pastatų istorijų.

Keletas virtualių parodų iš arčiau!

„Kauno bažnyčios: miesto tapatumo kodas“

„Kauno bažnyčios: miesto tapatumo kodas“ – tai galimybė dar kartą įdėmiau pažvelgti į savo miesto „veidą“. Šį kartą (at)pažinimo kodu tapo 9 miesto bažnyčios. Jų bokštų smailės, tamsraudoniai fasadai ar akį traukiantys architektūriniai sprendimai tokie artimi mūsų akiai, kad be jų tiesiog neįsivaizduojame Kauno miestovaizdžio.

Projekto rengėjai pristato virtualią parodą, kurioje galima pažiūrėti kultūros ir meno žmonių, žinomų Lietuvos aktorių įgarsintas bažnyčių vaizdo istorijas. Jas pasakoja įvairių Lietuvos laikotarpių personažai nuo dvasininkų iki šių laikų bažnyčios istoriją repuojančio jaunimo. Vaizdo istorijos – tai vaizdo pasakojimai, kuriuos sudaro kolekcininkų ir valstybės archyvuose saugomos dokumentinės nuotraukos, archyviniai vaizdo įrašai, dailininkų sukurtos iliustracijos, filmuota medžiaga. Norintiems pasitikrinti savo erudiciją siūloma viktorina: kviečiama atsakyti į suktus, dėmesį, atmintį ir atidumą išmėginančius klausimus.

Nuoroda į virtualią parodą – https://kaunobaznycios.kvb.lt/

Paroda „Asmenybė ir knyga“

Parodoje pristatomos knygos, palikusios ryškų pėdsaką garsių Lietuvos žmonių gyvenime. Mintimis apie jiems didžiausią įspūdį palikusias knygas dalijasi plačiai žinomi menininkai, žurnalistai, sportininkai, šou pasaulio atstovai: žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas, filosofas Leonidas Donskis, rašytojas Donaldas Kajokas, dainininkas Merūnas Vitulskis, pianistė Mūza Rubackytė, krepšininkas Mantas Kalnietis ir kt.

Nuoroda į virtualią parodą – https://asmenybeirknyga.kvb.lt/

Daugiau virtualių Kauno apskrities viešosios bibliotekos produktų galite rasti www.kvb.lt

Parašykite komentarą