Seimo narių Vytauto Kernagio ir Paulės Kuzmickienės pranešimas: „Dėl kultūrininkams neprieinamos finansinės pagalbos – klausimai Žygimantui Vaičiūnui ir INVEGA vadovui“

2020 m. gegužės 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vytautas Kernagis ir Paulė Kuzmickienė kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų l. e. p. ministrą Žygimantą Vaičiūną ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) vadovą Kęstutį Motiejūną dėl nesklandumų viešosioms įstaigoms kreipiantis paramos.

Vienas iš garsiausiai šios Vyriausybės deklaruojamų paskatų nuo COVID-19 nukentėjusiems – INVEGA administruojamos paramos priemonės smulkiajam ir vidutiniam verslui. Nors parama turėtų būti teikiama kompensuojant verslui paskolų „atostogų“ palūkanas, teikiant lengvatines paskolas valstybės lėšomis ir garantuojant už finansų įstaigų teikiamas finansų paslaugas, deja, ne visi gali pasinaudoti šiomis paskatomis.

„Gauname įvairių kreipimųsi iš itin nuo pandemijos nukentėjusių įstaigų, ypač kultūros sektoriaus. Viešosios įstaigos statusą turi daug kultūros įstaigų, todėl šiomis dienomis joms visa parama turi būti prieinama. Deja, besikreipiančių į INVEGĄ viešųjų įstaigų atstovai gauna atsakymus, kad negali kreiptis pagalbos, motyvuojant finansavimo sąlygų aprašų ir kredito reitingo kriterijaus taikymo netikslumais“, – neaiškią situaciją viešųjų įstaigų statusą turintiems juridiniams asmenims apibūdina Seimo narys V. Kernagis.

Pasak Seimo narės Paulės Kuzmickienės, šiuo laiku ypač būtina tiksli, teisinga, laiku pateikiama, visiems prieinama informacija. „Tiek ministro, tiek ir INVEGA vadovo teiraujamės prašydami įvardinti, kuriomis pagalbos priemonėmis šiuo metu gali naudotis viešosios įstaigos ir kada bus pašalintos susidariusios kliūtys naudotis apmokėtinų sąskaitų paskolų programomis ir kitomis INVEGA priemonėmis“, – atliepdama besikreipiančių įstaigų atstovų lūkesčius apibūdina Seimo narė P. Kuzmickienė.

Anot parlamentarų, pagalba turėtų pasinaudoti visi smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, nepriklausomai nuo jų veiklos juridinės formos, todėl jokių netikslumų jiems kreipiantis dėl paramos turėtų nelikti.

Kaip teigiama viešai prieinamoje informacijoje, nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ įgyvendindama Vyriausybės parengtą planą verslo likvidumui palaikyti yra pasirengusi  suteikti finansinę pagalbą, kurios vertė siekia 541 mln. eurų.

Pasinaudoti  papildomais 595 mln. eurų verslas galės artimiausiu metu. Iš viso per INVEGOS siūlomas priemones bus paskirstyta daugiau kaip 1,1 mlrd. eurų valstybės paramos.

Parašykite komentarą