Seimo narės Vidos Ačienės pranešimas: „Lietuvos Respublikos piliečiai paskelbto karantino metu asmens dokumentus galės atsiimti Lietuvos Respublikos atstovybėse užsienyje“

2020 m. gegužės 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie gyvena užsienyje, paskelbto karantino metu iškilo problema atsiimti jau užsakytus ir pagamintus asmens dokumentus. Tad, kaip Migracijos komisijos pirmininkė, kreipiausi į Užsienio reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą surasti galimybę Vyriausybės paskelbto karantino metu piliečiams atsiimti asmens dokumentus Lietuvos Respublikos atstovybėse užsienyje. Institucijų atsakingo požiūrio dėka buvo priimti greiti sprendimai dėl šiuo metu išvykusių į šalį, kurioje gyvena ir dirba piliečių, pateikusių prašymą Migracijos departamento teritoriniame skyriuje, išduoti ar keisti asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Migracijos departamentas informavo, kad dėl Vyriausybės paskelbto karantino piliečiams, kurie šiuo metu yra išvykę iš Lietuvos ir neturi galimybės atvykti į Lietuvą atsiimti (ar įgalioti asmenį, kuris galėtų atsiimti) pagaminto paso ar asmens tapatybės kortelės, Migracijos departamentas, esant tokio asmens prašymui (pateiktam elektroniniu paštu), galėtų jo asmens dokumentą pristatyti į Užsienio reikalų ministeriją.

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į dėl COVID-19 pandemijos susiklosčiusias aplinkybes, informavo, kad gavusi Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos prašymą ir Lietuvos Respublikos piliečio, kuris yra užsienio valstybėje ir neturi galimybės atvykti į Lietuvą, išrašytą pasą ar asmens tapatybės kortelę, juos diplomatiniu paštu persiųs konsulinei įstaigai.

Užsienio reikalų ministerija taip pat atkreipė dėmesį, kad Migracijos departamento teritoriniame skyriuje išduotą asmens dokumentą pilietis galėtų atsiimti tik asmeniškai atvykęs į konsulinę įstaigą. 

 

Migracijos komisijos pirmininkė Vida Ačienė, tel. (8 5) 239 6674

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *