Pirmoji ponia su Valstybės pažinimo centru Birštone vedė pilietiškumo pamokas

Prezidento komandą darbo dienų regionuose metu nuo šiol lydės Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centro edukatoriai, kurie rengs užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją. Edukacinės programos globėja tapo pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Valstybės gyvenimas kuriamas ne tik sostinėje, jį kuriame kiekvienas, nuo mažiausio iki vyriausio, įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose. Kiekvienas, kuris svajoja ir kuria. Mokykimės svajoti ir kurti drauge, mokykimės susitarti, mokykimės kartu vairuoti valstybę link bendro tikslo, o ne sukioti kiekvienas vairą į savo pusę. Būkime viena Lietuva!“ – kvietė pirmoji ponia regionų jaunimą.

Visą dieną Birštono centre vyko atviros Valstybės pažinimo centro dirbtuvės, kuriose vaikai ir jaunimas sprendė testus apie Konstituciją, žiūrėjo animacinius filmukus apie Lietuvos istoriją, sužinojo apie Lietuvos Prezidentų pomėgius, kuris šalies vadovas mėgo medžioklę, o kuris kolekcionuoja antikvarines knygas. Pirmoji ponia Diana bendravo su birštoniečiais ir miesto svečiais, atsakinėjo į jų klausimus, kartu su vaikais kūrė herbus.

Birštono parapijos „Carito“ bendruomenės namuose taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai, į kuriuos atvažiavo vaikai iš įvairių Kauno regiono savivaldybių. Pradinių klasių moksleiviai tapo jaunaisiais tyrinėtojais ir atliko užduotis, padedančias apsibrėžti svarbiausius valstybės požymius ir simbolius, sužinoti apie žmones, kurie savo drąsiais sprendimais ir ryžtingais poelgiais prisidėjo prie Lietuvos kūrimo.

5–8 klasių moksleiviai gvildeno temą „Pilietybė ir pilietiškumas“ ir kėlė klausimus, ar pilietis gali būti nepilietiškas ir kuo pilietybė skiriasi nuo pilietiškumo. Jaunuoliai, išklausę žymių žmonių pasisakymų apie pilietiškumą, patys bandė apibrėžti jo reikšmę, taip pat sužinojo, kaip galima tapti Lietuvos piliečiu.

Vyriausių klasių jaunimas diskutavo apie tai, ką gali pilietis ir kaip jam prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, ar pilietiškumą gali lemti profesija ir galbūt net amžius? Edukacijos dalyviai sužinojo apie kitų jaunuolių įvykdytas pilietines akcijas ir patys identifikavo savo bendruomenės problemas, svarstė būdus, kaip jas galėtų išspręsti.

Ponia Diana vaikams sakė: „Man Lietuvos valstybė – tai Jūs. Visi žmonės, kurie yra aplink mus. Mano, kaip pilietės, pareiga – padaryti viską, kad bendruomenei būtų gera, kad galėtume kartu džiaugtis, juoktis, ieškoti atsakymų. Nesvarbu, jei mūsų nuomonės ir nesutampa, svarbu ieškoti mus jungiančio pagrindo. Linkiu kiekvienam susiformuoti savo nuomonę, surasti savo tikslus, bet būkite geri, tegul mus vienija Tėvynės meilė ir pasididžiavimas.“

Parašykite komentarą