Seimo nario Emanuelio Zingerio pranešimas: „Istoriniai įvykiai vyksta prieš mūsų akis – teroristiniam Aliaksandro Lukašenkos režimui ateina galas“

2020 m. rugpjūčio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Užsienio reikalų komiteto Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas Emanuelis Zingeris šiandien vykusioje spaudos konferencijoje pristatė Venesuelos Bolivaro Respublikos Nacionalinės Asamblėjos pirmininko ir įgaliotojo prezidento Chuano Gaido (Juan Guaido) laišką Sviatlanai Cichanouskajai.

Laiške Ch. Gaido reiškia paramą S. Cichanouskajai, jos drąsai, vertybėms ir tvirtiems įsitikinimams telkiant Baltarusijos žmonių demokratines pastangas neseniai vykusiuose prezidento rinkimuose, dėl kurių rezultatų teisėtumo kyla pagrįstų abejonių ir kuriuos atidžiai vertina laisvasis pasaulis.

„Jūsų ginamas reikalas ir jūsų priešinimasis, prie kurio prisideda visi Baltarusijos žmonės, mums labai artimi. Šie dalykai lygiai taip pat mus palaikė ilgoje kovoje su Nikolo Maduro (Nicolas Maduro) teroristiniu režimu, kovoje už mūsų konstitucinės santvarkos atkūrimą. Esame tiesioginiai represinės valstybės, kuri persekiojo, kalino ir žudė mūsų politinius, profesinių sąjungų ir visuomenės lyderius, liudininkai ir aukos. Šis režimas sukėlė bene didžiausią humanitarinę krizę, kuri susidarė dėl antrosios didžiausios migrantų krizės pasaulyje, po Sirijos krizės, kuomet buvo perkelta daugiau nei 5,2 mln. Venesuelos piliečių, – laiške rašo Ch. Gaido. – Gerbiamoji Cichanouskaja, naudodamasis proga reiškiu visišką solidarumą su Jums ir Baltarusijos žmonėmis, tikėdamas, kad jums vadovaujant visi jūsų tėvynainiai galės tęsti pradėtą kelią ir kovoti dėl visiškos laisvės ir demokratijos atkūrimo.“

Parlamentaras E. Zingeris spaudos konferencijoje taip pat pažymėjo, kad akivaizdu, jog tarptautinė bendruomenė pasirengusi reaguoti ir stabdyti teroristinį, prieš šalies piliečius nukreiptą, veikimą.

„Baltarusiai stengiasi pasiekti tai, kas Baltijos šalių buvo pasiekta prieš 30 metų – išlaisvinti save iš diktatūros priespaudos ir remtis demokratinėmis vertybėmis. Ciniška ir neįtikėtina, kad šiandien A. Lukašenka apdovanojo Baltarusijos VRM pareigūnus medaliais už nepriekaištingą tarnybą. Fiktyvus Baltarusijos lyderis  A. Lukašenka terorizuoja šalį šalia mūsų pašonės, tačiau tai turi baigtis. Tai akivaizdžiai patvirtina ir tarptautinė bendruomenė, reiškianti paramą Baltarusijai ir ketinanti imtis sankcijų už opozicinių jėgų ir visuomenės priespaudą, taip užbaigdama neteisėtą A. Lukašenkos viešpatavimą“, – teigė Nepriklausomos valstybės atkūrimo Akto signataras E. Zingeris.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Jungtinės Karalystės (JK) ambasadorius Lietuvoje Džonas Brianas Olėjus (John Brian Olley) pažymėjo, kad vakarykščio užsienio reikalų sekretoriaus pareiškime buvo nustatyta tolimesnė JK diplomatinė kryptis.

„Pasibaisėjęs pasaulis stebėjo Baltarusijos valdžios pareigūnų panaudotą smurtą, kuriuo siekta susidoroti su taikiais protestuotojais, susibūrusiais dėl apgavikiškų prezidento rinkimų. Jungtinė Karalystė rinkimų rezultatų nepripažįsta. JK dirbs išvien su tarptautiniais partneriais, kad atsakingiems asmenims už rinkimų ir žmogaus teisių pažeidimus būtų skirtos sankcijos, o Baltarusijos valdžia būtų priversta atsakyti. Turėčiau priminti, kad Europos Sąjungos sankcijos, priimtos šiuo pereinamuoju laikotarpiu, Baltarusijos lyderiams ir atsakingiesiems už šią situaciją galios ir JK. Mes raginame Baltarusijos vyriausybę siekti dialogo su opozicinėmis jėgomis ir visuomene“, – teigė ambasadorius.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavę ir apie situaciją Baltarusijoje papasakoję baltarusių demokratai Olga Karač ir Pavelas Maryničas vienareikšmiai pažymėjo, kad po revoliucijos neketina plėtoti Astravo atominės elektrinės.

Visą spaudos konferenciją peržiūrėti galite čia.

Parašykite komentarą