Koncertinę programą „Ten buvo drugelis?“ diriguos šveicarų dirigentas  Matthias Kuhnas. Klaipėdos koncertų salė.

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Dirigentas Matthias Kuhn (Šveicarija)

Programa: Frank Martin, Iannis Xenakis, Ramūnas Motiekaitis (premjera), Onutė Narbutaitė

Lietuvių kompozitorės Onutės Narbutaitės muzika yra absoliučiai užburianti“, teigia François Hudry. Kompozitorės kūrinyje “Was There a Butterfly?”  / „Ten buvo drugelis?“, pasak kritiko,  „yra ostinatinis gaudesys, kupinas spalvos ir paslapties. Šis kūrinys 2017 m. tapo radijo įrašų konkurso „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ prizininku. Per metus jį transliavo 23 pasaulio radijo stotys.

 

Metaforiškas O. Narbutaitės kūrinio pavadinimas nusileido ant Klaipėdos kamerinio orkestro programos viršelio. Joje rasime ir daugiau intriguojančios muzikos autorių pavardžių – tai garsus graikų kompozitorius ir architektas Iannis Xenakis bei mūsuose mažai girdėtas šveicarų kūrėjas Trankas Martinas. Intriguoja ir būsima Ramūno Motiekaičio naujo kūrinio violončelei ir styginiams premjera, kuriama specialiai festivaliui. Jos solo partiją grieš orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus,  savo talentu ir entuziazmu įkvėpęs ir įgarsinęs jau nemažai šiuolaikinės muzikos partitūrų.

 

Kūrybiniame procese esantis, rytietišku minimalizmu dvelkiančią estetiką išpažįstantis R. Motiekaitis prasitarė, kad jį „persekiojanti vizija styginiai instrumentai padėti ant žemės, ant jų lyja ir sninga“.

 

Programą „Ten buvo drugelis?“ diriguos šveicarų dirigentas  Matthias Kuhnas, pasak jų dienraščio, „leidžiantis muzikai kvėpuoti“. Aktyvi šio muziko kūrybinė veikla apima ne tik dirigento, bet dar violončelininko ir pedagogo amplua. Jis daug koncertuoja Šveicarijoje ir užsienio šalyse, dėsto Berno aukštojoje menų mokykloje.

Tai bus antrasis dirigento M. Kuhno ir Klaipėdos kamerinio orkestro susitikimas KKS scenoje (pirmasis įvyko 2015 m.).

Parašykite komentarą