Opera-monodrama „Tuščios valandos“ Klaipėdos koncertų salėje

Renginio tipas: koncertas
Renginio data: Ketvirtadienis, 2020 m. rugsėjo 17 d.
Renginio pradžia: 18:30
Renginio pabaiga: Ketvirtadienis, 2020 m. rugsėjo 17 d.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė

Kompozitorius Ricardo Llorca

Režisierė Loreta Vaskova

Kostiumų dailininkė  Žaneta Černė

Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Choras Jauna muzika

Meno vadovas Vaclovas Augustinas

Solistė Agnė Stančikaitė (sopranas)

Aktorė Gailė Butvilaitė

Gaivilė Simaitytė (fortepijonas)

Dirigentas Alexis Soriano (Ispanija)

Pirmą kartą festivalio istorijoje –  šiuolaikinės operos premjera!

„Tuščios valandos“ / “The Empty Hours”  – tai ispanų kompozitoriaus Ricardo Llorcos opera-monodrama apie vienišą moterį, turinčią priklausomybę nuo interneto ir gyvenančią savo fantazijų pasaulyje. Tai bandymas tyrinėti išsivysčiusių Vakarų šalių visuomenėse paplitusią psichologinę būklę – vieną skausmingiausių išgyvenimų, kuriuos tenka patirti šiandienos žmogui – vienišumą ir vis stiprėjantį tuštumos pojūtį.

Opera „Tuščios valandos“ atspindi neblėstantį kompozitoriaus domėjimąsi tradicinių komponavimo technikų ir šiuolaikinės muzikos elementų derinimo galimybėmis. Įkvėpimo kūrinio teminei medžiagai ir struktūrai R. Llorca sėmėsi iš italų ir ispanų renesanso muzikos bei XVII a. operų rečitatyvų, jungiamų su šiuolaikiškesne muzikos kalba. Operos siužetas pagrįstas tikra istorija, nutikusia  Niujorke. Kūrinys gali būti suvokiamas tiek kaip tradicinis, tiek kaip modernus veikalas. Tai daro jį suprantamesnį platesnei klausytojų auditorijai.

Operoje atskleidžiamas visuomenės susiskaldymas, izoliacija ir technologinę pažangą lydintis tapatybės praradimas – itin aktualios dabarties visuomenės temos. Vienišos moters asmenybės dvilypumą sustiprina režisierės Loretos Vaskovos sprendimas, kai solistės partija – dainuojamoji ir kalbamoji – padalijama dviem atlikėjoms – sopranui (Agnė Stančikaitė) ir aktorei (Gailė Butvilaitė).

Operos pastatymą inicijavo žymus lietuvių kilmės ispanų dirigentas, New York Opera Society meno vadovas Alexis Soriano, anksčiau dirigavęs keliems šio kūrinio pastatymams.

Rugsėjo 20 d., sekmadienį, 18 val. „Tuščios valandos“ skambės Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Rengdama šį projektą Klaipėdos koncertų salė bendradarbiauja su choru „Jauna muzika“.

Parašykite komentarą