„Būk saugus kelyje“: ką svarbu žinoti apie akląsias ir pavojingas zonas aplink sunkiasvores transporto priemones

Įsivaizdavimas, kad sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojai iš aukštų kabinų gerai mato kelią, eismo dalyviams suteikia apgaulingą saugumo jausmą ir užmigdo budrumą šalia didelių transporto priemonių. Tai kasmet keliuose lemia nemažai skaudžių eismo įvykių.

Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje pradedama akcija „Būk saugus kelyje“, skirta vilkikų ir neapsaugotų eismo dalyvių saugumo didinimui. Ji ypatingą dėmesį skiria supratimui apie vilkikus, kad jų dydis, aukštis bei didesni nei lengvųjų automobilių veidrodžiai ne visada užtikrina išskirtinai platų vilkikų vairuotojų regos lauką.

Tad kokia situacija šiais metais yra su eismo įvykiais Lietuvoje? Koks iš tiesų yra vilkiko vairuotojų regos laukas? Kurios sunkiasvorės transporto priemonės zonos yra pačios pavojingiausios? Kuo skiriasi lengvojo automobilio ir vilkiko „aklosios zonos“? Kaip elgtis ir kur stovėti pamačius vilkiką, kad statistika nepasipildytų niūriais skaičiais?

Šiuos ir kitus klausimus akcijos „Būk saugus kelyje“ spaudos konferencijoje aptars:
• Laura Salokaitė, Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkė;
• Skirmantas Mačiukas, „Circle K Lietuva“ vadovas;
• Rasa Dičpetrienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė.

Apie sunkiasvorių transporto priemonių avarijų tyrimus, skirtumus tarp lengvojo automobilio ir sunkiasvorės transporto priemonės – vilkiko – papasakos ir praktiškai pademonstruos Darius Visakavičius, „Girteka Logistics“ vairuotojų akademijos lektorius bei Laurynas Bričkus, „Volvo Trucks Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Maloniai prašome apie savo norą dalyvauti pranešti iki rugpjūčio 26 d. 18.00 val. el. paštu ernesta@ideaprima.lt arba telefonu +370 695 83517.

Dalyvausiantiems akcijos „Būk saugus kelyje“ pristatyme bei praktinės demonstracijos su vilkikais metu visomis saugumo priemonėmis bus pasirūpinta.

Parašykite komentarą