Seimo opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio pranešimas: parlamentaras kviečia Svetlaną Cichanouskąją pasaulyje pradėti steigti Baltarusijos žmonių atstovybes

2020 m. rugpjūčio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas ir Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien laišku kreipėsi į Baltarusijos nacionalinę lyderę Svetlaną Cichanouskąją, siūlydamas, pasinaudojant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo patirtimi, Nacionalinei koordinacinei Tarybai pradėti pasaulyje steigti Baltarusijos žmonių atstovybes.

„Mes, lietuviai, kaip niekas kitas galime suprasti Baltarusijos žmones, nes patys vis dar prisimename savo išsivadavimo iš sovietinio kalėjimo kelią prieš daugiau nei trisdešimt metų. Ne tik prisimename, bet ir turime patirties, kuria galime ir norime dalintis. Vienas iš efektyviausių instrumentų, padėjusių skleisti žinią apie Lietuvos laisvės siekį Vakarų pasaulyje, buvo vadinamieji informacijos centrai – nepriklausomos Lietuvos atstovybės, veikusios JAV ir Europos valstybėse. Tokiu instrumentu gali pasinaudoti ir Jūsų inicijuota bei suburta Nacionalinė koordinacinė taryba, kuri gali ir turi tapti tikriesiems Baltarusijos žmonių interesams atstovaujančia institucija ir kalbėti būsimos naujos, demokratiškai išrinktos valdžios vardu“, – laiške rašo G. Landsbergis.

Pasak Gabrieliaus Landsbergio, Lukašenkos režimas visais įmanomais būdais siekia trikdyti šios tarybos veiklą, todėl būtina užtikrinti galimybes jai veikti saugiai ir laisvai, skleisti informaciją apie padėtį Baltarusijoje, apie režimo vykdomus nusikaltimus, taip pat telkti Vakarų valstybių paramą Baltarusijos žmonėms ir visuotinai pripažintų žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimui Baltarusijoje.

„Vienas iš būdų tai padaryti – sukurti Baltarusijos žmonių atstovybių tinklą Europos Sąjungos valstybėse, taip pat ir už Atlanto, prie kurių jungtųsi ir geros valios Baltarusijos diplomatai, galintys pasirinkti atstovauti ne krauju susitepusiam režimui, o Baltarusijos žmonėms. Tokios atstovybės galėtų tapti vieta, kurioje skleidžiama aiški žinia apie Baltarusijos žmonių laisvės ir teisingumo siekius, telkiama diasporos parama, vystomas dialogas su Vakarų demokratine bendruomene siekiant visiems bendro tikslo – laisvos ir nepriklausomos Baltarusijos. Lietuva, kuri pastaraisiais dešimtmečiais yra tapusi prieglobsčiu daugeliui Lukašenkos režimo persekiojamų žmonių, neabejotinai būtų pirmoji Europos Sąjungos ir NATO valstybė, galinti paremti tokios atstovybės įkūrimą sostinėje Vilniuje. Nuoširdžiai siūlau Jums apsvarstyti šią idėją, o mes esame pasirengę suteikti reikiamą politinę, teisinę ir kitokią paramą jos realizavimui“, – laiške pažymėjo G. Landsbergis.

Visas laiško tekstas lietuvių kalbaanglų kalbarusų kalba.

Parašykite komentarą