Valdančiosios koalicijos taryba: ne visi merai išgirdo A.Verygos raginimus pasirūpinti žmonių sveikata

Ketvirtadienį, rugpjūčio 27 d., susirinkusi Seimo valdančiosios koalicijos taryba išreiškė susirūpinimą dėl daugėjančių COVID-19 susirgimų atvejų ir teiravosi Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, kaip politikai gali prisidėti, kad visoje šalyje, ypač regionuose, būtų užtikrintos sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams.

Nors liepos mėnesį didėjo paslaugų apimtys pacientams, kai kurios beveik pasiekė iki karantino buvusį lygį ar net jį viršijo pavyzdžiui, Alytaus poliklinika suteikė 140,9% paslaugų lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių centro poliklinika – 120,1%, tačiau sunkiau sekėsi mažosios rajonų ligoninėms – net šešios regioninės ligoninės ir devynios rajoninės suteikė mažiau nei 70 procentų pernai teiktų paslaugų. Koalicijos partneriai pripažino, kad situacija, kai žmonės patiria atskirtį, yra netoleruotina bei rodo menką savivaldos lygmens įsitraukimą bei neadekvatų situacijos suvokimą – būtent savivaldybėms priklauso dauguma 70 procentų pernai teiktų paslaugų nesuteikusių sveikatos priežiūros įstaigų.

Koalicijos tarybos pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, ministerija ir asmeniškai ministras A. Veryga deda visas pastangas, kad pacientai paslaugas gautų laiku, o jų teikimas – būtų atnaujintas tuo pajėgumu, kuris buvo. „Deja, bet ne visi merai išgirdo ministro raginimą, o galbūt – ne visi suvokia situacijos rimtumą ar net piktybiškai bando politikuoti. Gaila, kad tai daroma mūsų žmonių sąskaita. Kaip koalicija paprašėme ministro dar kartą kreiptis į problemines savivaldybes, jų merus, galbūt juos pasikviesti ir aptarti, kokios priežastys lemia esamą situaciją.,“ – sakė R. Karbauskis. 

Tačiau, pasak koalicijos tarybos pirmininko, ekstremali situacija sustiprino ligoninių bendradarbiavimą. Anot jo, būtent šiuo laikotarpiu koordinuojančios ar lyderiaujančios šalies gydymo įstaigos – Santaros klinikos, Kauno klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Šiaulių respublikinė ligoninė, Panevėžio respublikinė ligoninė ir Klaipėdos regiono gydymo įstaigos –sukūrė bendradarbiavimo modelius, kuriuos sėkmingai naudoja ir naudos ateityje.  

Koalicijos tarybą sudaro valdančiųjų atstovai, proporcingai atstovaujantys koalicijos partnerių frakcijas Seime: Ministras Pirmininkas, šeši LVŽS atstovai bei po tris LSDDP ir LLRA-KŠS atstovus.

Parašykite komentarą