Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Po skaudžios asmeninės patirties – Justo Džiugelio akcija „Neužtrenk durų“

Rugsėjo 1-osios išvakarėse parlamentaras Justas Džiugelis socialiniame tinkle „Facebook“ inicijavo akciją, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kliūtis, trukdančias vaikams su negalia lankyti bendrojo ugdymo mokyklas ir gauti tinkamą išsilavinimą. Akcijos metu vaikų su negalia tėvai, artimieji, draugai dalysis nuotraukomis ir istorijomis, taip parodydami, kad jų vaikai – nė kiek ne blogesni už kitus ir nusipelno galimybės pasirinkti mokytis ten, kur nori.

Anot J. Džiugelio, mokyklinio amžiaus neįgalūs vaikai ir jų šeimos susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis: aplinkos nepritaikymu ir visuomenės požiūriu.

„Neseniai vykdyto Vyriausybės patikrinimo metu paaiškėjo, kad daugiau nei 80 proc. Lietuvos mokyklų nepritaikytos vaikams su negalia. Už šių šokiruojančių skaičių slypi išties dramatiškos istorijos – geriausiu atveju vaikai su negalia priversti rinktis namų mokymą ir patiria vienatvę bei didžiulę atskirtį. Prastesnis variantas – specialiosios mokyklos, kuriose, būkime atviri, skiriama gerokai mažiau dėmesio mokslo pasiekimams. Ir vienu ir kitu atveju paliekamas gilus randas vaiko gyvenime“, – sako vaikystėje pats namų mokymą ir jo pasekmes patyręs J. Džiugelis.

Kita ne mažiau žeidžianti problema – visuomenės nenoras gyventi šalia kitokių vaikų. „Tėvai neretai reikalauja, kad vaikas su negalia būtų iškeltas į kitą klasę arba net pašalintas iš mokyklos, nes nesupranta jo. Šią visuomenės nuostatą pakeisime leisdami vaikams susipažinti ir išmokti būti kartu. Galvoje iškilusias sienas galime sugriauti tik bendraudami“, – įsitikinęs parlamentaras.

J. Džiugelis priklauso Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, yra Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pavaduotojas.

Parašykite komentarą