Prezidentas dalyvavo Mokslo ir žinių dienos renginiuose

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – proga dalyvavo Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokslo metų pradžios šventėje ir susitiko su Vilniaus Pranciškaus Skorinos – vienintelės Lietuvoje baltarusių gimnazijos – bendruomene.

„Ši diena turi mums priminti, koks svarbus mums kiekvienam yra išsilavinimas, o valstybei – mokslas. Be jų mes vargiai galėtume įgyvendinti savo svajones. Be jų Lietuva vargiai galėtų kurti šviesią ateitį“, – švenčiant mokslo metų pradžią Nemenčinės Gedimino gimnazijoje sakė šalies vadovas.

Prezidentas išreiškė viltį, kad mokiniai priims iššūkį ir, nepaisydami COVID-19 kontekste reikalingo mokyklos darbo perorganizavimo, susitelks mokslui ir žinioms. „Gerą atmosferą mokykloje kuria visų pirma žmonės. Ten, kur stipri bendruomenė, ten ir stipri mokykla, motyvuoti mokytojai ir geri mokinių rezultatai. Linkiu Jums svajoti, nebijoti iššūkių, tikėti, kad viskas įmanoma ir pasiekiama, nes taip iš tikrųjų ir yra. Viskas priklauso nuo Jūsų pastangų“, – kalbėjo valstybės vadovas, padėkojęs visiems gimnazijos bendruomenės nariams, palinkėjęs mokiniams sėkmės moksluose, o pedagogams – susitelkimo dėl vaikų ateities.

Bendraudamas su baltarusių Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos mokiniais ir mokytojais šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvą ir Baltarusiją sieja ilgaamžė istorija, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldas, europietiškos vertybės. Geopolitinė padėtis, istorinė būtis tarp Vakarų ir Rytų telkė ir telkia abi tautas į regioninę bendrystę.

„Itin ryški, lietuvių ir baltarusių kultūrinį artumą įkūnijanti asmenybė – knygų spausdinimo istorinėje Lietuvoje pradininkas, švietėjas, humanistas, medicinos daktaras Pranciškus Skorina, kurį galime laikyti simboliu, kuris liudija žinių ir mokslo reikšmę asmenybės ugdymui ir šalies kultūros plėtotei. Pranciškus Skorina įkūnija ir vakarietiškas, europines vertybes, tokias svarbias asmeninei ir pilietinei laisvei“, – teigė Prezidentas.

Lietuvoje gyvena aktyvi baltarusių bendruomenė, šalyje veikiančios nevyriausybinės organizacijos padeda Baltarusijos pilietinei visuomenei. Nuo 2004 m. veikia Europos humanitarinis universitetas.

Šį vakarą šalies vadovas taip pat dalyvaus mokslo metų pradžiai skirtame ir Prezidento rūmų kieme vyksiančiame koncerte „Dainuojame Tėvynei ir laisvei“.

Parašykite komentarą