Advokatų taryba vienbalsiai iš advokatų sąrašų išbraukė D. Zagrecką ir G. Cimbolienę

Rugpjūčio 31 dieną Advokatų tarybos posėdyje tarybos nariai pritarė advokatų Drąsučio Zagrecko bei Giedrės Cimbolienės išbraukimui iš advokatų sąrašų. Jie rugpjūčio 18 d. teismo sprendimu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės vadinamoje Teisėjų korupcijos byloje.

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai buvo pareikšti daugiau nei 50 asmenų, tarp jų – ir advokatams Drąsučiui Zagreckui, Giedrei Cimbolienei. Tiriama daugiau nei 110 nusikaltimų. Tik prasidėjus šiai bylai, dar praėjusių metų kovo mėnesį Advokatų taryba buvo laikinai sustabdžiusi D. Zagrecko profesinę veiklą. Laikinas išbraukimas buvo pratęstas ir šiais metais.

Rugpjūčio 31-osios dienos Advokatų tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas tiek D. Zagrecką, tiek G. Cimbolienę išbraukti visam laikui iš praktikuojančių ir pripažintų advokatų sąrašų atsižvelgiant į faktines aplinkybes, pripažįstamas pačių advokatų.

Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė pažymėjo, kad tokį sprendimą Advokatų taryba priėmė atsižvelgusi į tai, kad advokatai pripažino savo veiksmus, kuriais akivaizdžiai ir šiurkščiai pažeidė Advokatų etikos kodekso ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, kurių privalo laikytis kiekvienas priesaiką bei pasižadėjimą davęs advokatas.

Posėdyje taip pat buvo pastebėta, kad advokatai vykdydami veiksmus, nesuderinamus su advokato profesine veikla, pažeidė Advokatų etikos kodekse įtvirtintus sąžiningumo ir nepriekaištingo elgesio, veiklos teisėtumo, advokatų tarpusavio santykių demokratiškumo, kolegiškumo ir sąžiningos konkurencijos ir kitus principus.

Visgi Advokatų taryba teigiamai vertina buvusių advokatų pastangas atskleisti galimai padarytus nusikaltimus ir padėti teisėsaugai išaiškinti asmenis, dalyvavusius „perkant-parduodant teisingumo vykdymą“.

Advokatų tarybos pirmininkas I. Vėgėlė pažymi, kad Lietuvos advokatūra smerkia, niekada negynė ir negins kyšiais perkamo teisingumo bei laikosi pozicijos, kad neteisėti korupciniai advokato veiksmai yra akivaizdžiai nesuderinami su advokato profesija.

Už šį sprendimą Advokatų tarybos nariai balsavo vienbalsiai.

Parašykite komentarą