Diana Nausėdienė Nacionaliniame vėžio institute: Lietuva gali didžiuotis savo medikais ir mokslininkais

Trečiadienį Diana Nausėdienė lankėsi Nacionaliniame vėžio institute, kur vyko iškilmingas naujųjų mokslo metų pradžios renginys, skirtas instituto pradininkui, Vilniaus universiteto profesoriui Kazimierui Pelčarui pagerbti.

Po rekonstrukcijos jo vardu pavadinta didžioji salė ir atidengtas bareljefas.

„Esu laiminga, galėdama pasveikinti čia susirinkusią bendruomenę. Jūs kasdien padedate žmonėms kovoti už gyvenimą. Mokslo ir medicinos pažanga kiekvienais metais suteikia vis daugiau galimybių įveikti pačias klastingiausias ligos formas. Ir Jūs prisidedate prie šios mokslo pažangos. Lietuva gali didžiuotis savo medikais ir mokslininkais. Tradicijų tąsa ir inovacijomis“, – sveikindama susirinkusiuosius kalbėjo pirmoji ponia

D. Nausėdienė taip pat sakė, kad už žinias ne mažiau svarbu ir medicinos darbuotojų žmogiškumas bei šiluma.

„Medikas yra ne tik profesija, bet ir pašaukimas. Tik Jūs žinote, kiek iš tiesų dvasinės ir fizinės sveikatos bei jėgų kainuoja naktiniai budėjimai, kova už gyvybę. Kaip dažnai apima nuovargis ir neviltis. Nuoširdžiai linkiu Jums sveikatos ir ištvermės, artimųjų supratimo ir kuo dažniau matyti išvykstančių, pasveikusių žmonių šypsenas“, – medikų bendruomenei linkėjo pirmoji ponia.

Pirmoji ponia taip pat pasidžiaugė, kad prisimenama ši iškili K. Pelčaro asmenybė. Profesorius net prasidėjus karui atsisakė kvietimų vykti gyventi ir dirbti užsienyje – jis pasiliko mylimame Vilniuje.

1943 metais profesorius buvo nacių sušaudytas Paneriuose.

Parašykite komentarą