Vyriausybė supaprastino registravimo į masinius renginius tvarką

Vyriausybė šiandien nusprendė, kad nuo rugsėjo 1 d. organizuodami masinius renginius uždarose ir atvirose erdvėse organizatoriai galės pasirinkti vykdyti elektroninę bilietų prekybą ar registruoti renginio dalyvius.

Toks sprendimas, anot vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, supaprastins renginių organizatorių darbą, tačiau bus išlaikytos atsekamumo galimybės.

„Renginių organizatoriai susiduria su sunkumais, nes juos COVID-19 apribojimai palietė turbūt labiausiai. Todėl ieškoma galimybių, kaip supaprastinti renginių organizavimo tvarką, bet kartu ir užsitikrinti visų renginiuose dalyvaujančių asmenų saugumą“, – sako vidaus reikalų ministrė.

Jei renginio organizatoriai to užtikrinti negalės, renginyje bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo).

Ministrų kabinetas taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymui supaprastinti užsieniečių atvykimą į artimųjų laidotuves. Nuo šiol nebereikės atskiro atitinkamos valdymo srities ministro leidimo, kuriam reikia gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės pritarimą.

„Siekdami užtikrinti artimųjų galimybę dalyvauti laidotuvėse ir atsižvelgdami į tai, kad laiku sudėtinga spėti išduoti leidimą atvykti į artimųjų laidotuves, manome, kad ši išimtis racionali ir priimta laiku. Procedūra, kuri buvo iki šiol šiuo konkrečiu, tai yra laidotuvių, atveju tiesiog yra per ilga“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Šis palengvinimas bus taikomas užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką dalyvauti artimųjų (sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), brolių, seserų) laidotuvėse.

Parašykite komentarą