Lietuvai įgyvendinti oro uostų koncesijos projektą padės „InterVistas“

Susisiekimo ministerija ir Lietuvos oro uostai rengiasi įsibėgėjančiam koncesijos projektui ir pasirašo sutartį su patarėjo „InterVistas“ vadovaujamu konsorciumu. Tarptautinę patirtį turinčios įmonės padės parengti koncesijos konkurso sąlygas, nustatyti koncesijos tikslus bei uždavinius ir derėtis su koncesijos konkurso dalyviais.

Vienas svarbiausių uždavinių konsultantams – užtikrinti valstybės interesus projekte: gauti maksimalią naudą valstybei ir užtikrinti Lietuvos nacionalinio saugumo interesus.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius neabejoja, kad koncesijos projektas padės Lietuvai ir sėkmingai plėtoti šalies oro uostus, ir pasiekti ryškių rezultatų Baltijos rinkoje.

„Aviacijos sektorius nemenka dalimi prisideda prie šalies ekonomikos kūrimo, tačiau šios srities potencialas yra kur kas didesnis, o turimi įrankiai riboja galimybę juo pasinaudoti. Todėl labai svarbu įgyvendinti oro uostų koncesijos projektą, kurio plėtrai tvirtus žingsnius padės žengti išsirinktas koncesijos vykdymo partneris“, – sako R. Sinkevičius.

„InterVistas“ yra Olandijos kapitalo įmonė, dalyvavusi daugelyje kompleksinių projektų oro uostų ir aviakompanijų veiklos srityse bei konsultavusi valstybes, privačius investuotojus ir operatorius oro uostų koncesijos projektuose. Įmonės gebėjimas įvertinti visų interesų turėtojų (angl. stakeholders) interesus bus labai svarbus vertinant potencialių koncesininkų pateiktus pasiūlymus ir siekiant šio projekto sėkmės.

„Aviacijos plėtra Lietuvai itin svarbi dėl šalies riboto pasiekiamumo ir aviacijos įtakos ekonomikos vystymuisi. Geras šalies pasiekiamumas turi tiesioginės įtakos pritraukiant į šalį investicijų, skatinant eksportą ir auginant turizmo srautus. Darydami platesnę ekonominę įtaką šaliai, su šiuo projektu turime puikią galimybę tapti regiono aviacijos sektoriaus lyderiais“, – sako Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Ieškoti Lietuvai patarėjo strateginiam projektui padėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“, kuri dalyvavo rengiant konsultantų atrankos dokumentus, atliko ekspertų vaidmenį per pirkimo procedūras ir atstovavo Lietuvos oro uostų interesams per derybas su konkurso dalyviais dėl konsultavimo sutarties.

„Investuok Lietuvoje“ Projektų valdymo departamento direktorius Tadas Jagminas pasidžiaugė pasiektu konkurso tikslu ir pritrauktu itin stipriu tarptautinių konsultantų konsorciumu.

„Konkurso nugalėtojai turi sukaupę itin reikšmingos patirties teikiant konsultacijas dėl oro uostų koncesijų struktūravimo, yra konsultavę viešąjį sektorių dėl jau pasirašytų oro uostų koncesijų sutarčių. Tikimės, jog konsultantų patirtis padės pasiekti tikslą, kad Lietuvos oro uostų koncesija būtų dar vienas sėkmingas Europos oro uostų koncesijos pavyzdys. Kompetentingų ekspertų pasitelkimas tokio pobūdžio projektams taip pat yra vertinamas ir užsienio investuotojų, kurie įgyvendina tokius projektus,“ – sakė T. Jagminas. 

Būsimam koncesininkui iškelti keli pagrindiniai tikslai – pasiekiamumo Lietuvos oro uostų tinklui priklausančiuose trijuose Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose plėtra, infrastruktūros gerinimas finansuojant strateginius plėtros projektus ir keliant oro uostų paslaugų kokybę, grąžos valstybei už jos kapitalo naudojimą teikimas.

Konsultantų darbas vyks dviem etapais – per pirmus keturis mėnesius bus rengiama ir tvirtinama koncesininko atrankos konkurso dokumentacija, kurioje tiksliai aprašoma investicinė projekto vertė ir laukiami rezultatai. Antrajame etape, užtruksiančiame iki 1,5 metų, bus vykdomas atrankos procesas ir pasirašoma sutartis su jo laimėtoju.

Konsultantų darbai – techninės, finansinės ir teisinės paslaugos – prasidės tik priėmus ir įsigaliojus teisės aktų paketui, leidžiančiam vykdyti Lietuvos oro uostų koncesiją. Seimas šį klausimą numato svarstyti gegužės mėnesio pradžioje.

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių ir 50 tūkstančių skrydžių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 19 aviakompanijų skraido 65 kryptimis į 54 miestus 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės.

 

Parašykite komentarą