Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą

Mokytis daug paprasčiau iš savo patirties. Gali perskaityti visas įmanomas knygas apie drožybą, bet jos bus absoliučiai bevertės tol, kol rankose nepačiupinėsite medžio. Panašaus principo laikosi ir vonios įrangos gamintojui atstovaujanti Latvijos RAB „PAA“ atstovybė, jau penktus metus bendradarbiaujantis su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Ši privataus verslo ir mokslo įstaigos partnerystė leidžia jaunajai dizainerių kartai ne per atstumą prisiliesti vonios kambarių įrenginėjimo proceso, o tiesiog imti ir veikti.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybė prieš penkerius metus pradėjo rengti konkursus, kurių metu studentams pateikiama užduotis suprojektuoti vonios kambarį. Kaip sako architektė ir kolegijos dėstytoja Rasa Mazūrienė, konkurso misija yra leisti studentams daryti darbus su realiais objektais. Šiuo atveju, su PAA produkcija. 

„Labai svarbu ir tai, kad informacija apie produkciją nėra ištraukiama kažkur iš interneto. Su visa reikiama informacija supažindinama iš anksto. Pristatoma, kokie yra jos tipai, kokios naudojimo ypatybės. Vėliau jau kuriami patys projektai. Taigi taip kuriami darbai, kurie yra maksimaliai arti realaus gyvenimo“, – kalbėjo ji.

Savo ruožtu „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius teigė, kad toks konkursas yra puiki proga pasižiūrėti, kokiomis idėjomis gyvena jaunoji dizainerių karta. „Visų pirma norėjome, kad studentai mūsų produkciją panaudotų savo projektuose ir mes pamatytume, kokiomis idėjomis gyvena jauni žmonės. Norėjosi kiek nukreiptį dėmesį nuo tų, kurie darbuojasi jau daugybę metų, ir neretai jau būna užsikabinę už vieno projekto bei keičia tik jo detales. Jauni studentai turi daug idėjų, dalies kurių net ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau jas reikia pamatyti. Per šiuos penkerius metus pamatėme tikrai daug variantų. Antrakursiai studentai gali pateikti tikrai labai įdomių idėjų. Mums patinka tai, ką matome. Idėjos geros. Studentams tas konkursas naudingas, o mums irgi smagu“, – sakė jis.

Be abejo, toks konkursas yra labai naudingas studentams. Ne vien tik iš profesinės pusės. Juk tai kartu ir moralinis iššūkis, nes konkurse reikia tvarkytis su įtampa, bandyti padaryti tinkamą įspūdį komisijai.

„Ko gero, konkurso metu studentų atsakomybė tikrai yra padidinta. Juk visus sukurtus projektus po to atidžiai vertina komisija, kuri sudaryta iš PAA atstovų. Jie labai daug žino apie savo produkciją ir jos panaudojimo galimybes. Jeigu kažkas bus išdėliota nelogiškai, neišnaudojamas funkcionalumas, tai komisijos sprendimas nebus teigiamas“, – teigė R. Mazūrienė.

Ji sako, kad kiekvienais metais konkursas vis šiek tiiek kitoks. Sąmoningai parenkamos kitokios temos, kitokie uždaviniai. Taip studentai yra priversti išlikti kūrybingais, o ir pati PAA išgirsta įvairesnių idėjų.

„Projektai turi atitikti tam tikrus tematinius reikalavimus. Negalima kažko daryti šiaip sau. Kiekvienais metais sugalvojame kažką naujo. Vieną sykį tema buvo vaikų vonia. Kitais metais – vonia ir miegamasis. Stengiamės taikytis prie tendencijų. Tarkim, vonios ir miegamojo temą padiktavo vis dažnesnis žmonių pageidavimas į vonią patekti tiesiai iš miegamojo. Juk šiais laikais, kai butuose gali būti ne po vieną vonią, tokia galimybė nėra sunkai įgyvendinama“, – pasakoja pašnekovė.

Šiais metais konkursas buvo skirtas viešbučių vonios kambariams. Jeigu konkrečiai, demėsys sutelktas į apartamentus, kuriuos užsisakinėja jaunavedžių poros. Tai pagerinti numeriai, nestandartiniai. Juose ir vonios kambariai turi būti labiau išraiškingi. Viešbučiuose nesunku pamatyti tokių kambarių, kurie yra nestandartiniai, būtent juose paprastai ir pritaikomi tokie sprendimai. 

„Tiek mes, dėstytojai, tiek studentai visada esame skatinami kurti realius darbus. Labai džiugu, kad šitokį konkursą pavyko įtraukti į studijų procesą. Visi antrakursiai turi sukurti gyvenamosios erdvės projektą ir puiku, kad pavyko su Latvijos RAB „PAA“ atstovybe sugalvoti tokią užduotį. Man labai patinka tai, kad šis konkursas duoda labai konkrečius rezultatus. Mums atsiranda galimybė tris studentus nuvežti į PAA gamyklą ir parodyti, kaip kuriama jų įranga“, – kalbėjo dėstytoja.

Gamykloje studentams suteikiama proga pamatyti gamybos procesą. Tai šansas jauniems žmonėms praplėsti savo akiratį, geriau suprasti, ką jie daro.

„Tai daug duoda. Svarbu suprasti, koks ilgas procesas yra gamyba. Juk PAA gaminiai negaminami į priekį, nes yra užsakomi individualiai. Dėl to dizainerio atsakomybė tik didėja“, – teigė pašnekovė.

Anot jos, kurį laiką VTDK interjero dizaino katedros bendradarbiavimas su verslo įmonėmis išgyveno savotišką štilį. Dabar viskas verčiasi aukštyn kojomis. Dėmėsys didėja, o ir pats konkursas vykdomas jau penktus metusi. Galima numanyti, kad jis irgi prisidėjo prie suaktyvėjimo. O ir panašių verslo bei kolegijos partnerysčių daugėja.

„Patys mūsų studentai neseniai gavo pasiūlymą vienam prekybos tinklui padėti sukurti naują prekių pateikimo būdą. Prieš kurį laiką į mus kreipėsi net ir vieno darželio savininkė. Ji norėjo keisti jo interjerą, o mes gavome progą šiek tiek pakeisti savo studijų procesą ir padirbėti prie šio projekto. Stengiamės į tokius pasiūlymus žiūrėti lanksčiai. Labai noriai jų imamės. Juk mums labai įdomu bandyti kažką pakeisti realiose patalpose“, – tikino R. Mazūrienė.

Prisegti Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų projektai:

Pirmoji vieta, viešbučio apartamentų vonia, skirta  jaunavedžiams „Lotus“. Studentė Veronika Olšauskaitė, vadovė Rasa Mazūrienė.

Antroji vieta, viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „ Van Gogh“, studentė Erika Kranauskaitė, vadovė R.Mazūrienė.

Trečioji vieta, viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „Klasika“, studentė Raminta Račaitė, vadovė R.Žemgulienė.

Parašykite komentarą