Lietuvos sociologai pasirengę prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo

2016 m. lapkričio 18 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) įvyko 8-oji Nacionalinė Lietuvos sociologų konferencija, kurios tema šiemet buvo „Skirtys ir jungtys lokalumo – globalumo sandūroje“. Konferencijos tikslas buvo pasiekti didesnio supratimo apie lokalios socialinės kultūrinės politikos, identitetų ir prasmių ribas globalėjančiame pasaulyje, apimtame fragmentacijos, įtampų, netikrumo ir iššūkių. Pranešimus skaitė daugiau kaip 40 mokslininkų iš skirtingų Lietuvos mokslo institucijų, taip pat Lenkijos sociologų draugijos prezidentė prof. dr. Grażyna Skąpska. Lietuvos sociologų draugijos organizuojama konferencija kiekvienais metais vyksta vis kitame universitete, kitąmet konferencija bus organizuojama Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakultete.

Lietuvos sociologų draugijos (LSD) prezidentė bei VDU Sociologijos katedros vedėja doc. dr. Milda Ališauskienė pasakoja, kad tradicija tapusi sociologų konferencija tampa ne tik naujų mokslinių atradimų pristatymo erdve, tačiau ir vieta, kurioje pasidalinama savo bendruomenės džiaugsmais ir rūpesčiais, pastarųjų, pasak mokslininkės, kasmet daugėja: „Mažėjantis studentų skaičius, o su juo ir darbo vietų skaičius palietė jei ne kiekvieną asmeniškai, tai bent jau daugumą mokslo ir studijų institucijų, kuriose dirba LSD nariai. Mano žiniomis, 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas metu, sociologijos studijoms valstybė skyrė net 17 valstybės finansuojamų vietų!“, – ironizavo VDU Sociologijos katedros vedėja.

Ališauskienė apgailestauja, kad neoliberalios ekonomikos siautulys Lietuvos mokslo ir švietimo srityje atvedė prie šiandieninės situacijos, kai dėstytojas ir mokslinis darbuotojas priverstas prašyti pašalpos centrinėse miestų gatvėse. „Tokiame kontekste LSD tampa svarbia platforma kintančios situacijos aptarimui bei jos kaitos iniciatyvų formavimui. Lietuvos sociologų draugijos nariai stengiasi prisidėti prie sociologijos mokslo poreikio sklaidos ir sociologinio žinojimo plėtros, bando atkreipti dėmesį į sociologijos studijų, bei kitų gebėjimų, formuojančių ir kritinį požiūrį, poreikio visuomenei, pasirinkusiai liberalios demokratijos kelią“, – konstatuoja sociologų draugijos prezidentė.

Atkreipdami dėmesį į valstybėje vykstančius procesus, kurie reikalauja specifinių žinių ir tyrimų atlikimo, mokslininkai siekdami visuomenės gerovės kūrimo konferencijoje pristatė atsinaujinusį internetinį puslapį www.sociology.lt, kuriame pateikiama informacija apie LSD narius ir jų ekspertines sritis. „Lietuvos sociologų draugija, vienijanti apie šimtą mokslininkų, turi stiprų mokslinį potencialą, kuris iki šiol dar per mažai pritaikomas viešojoje erdvėje. Tikiuosi, kad naujoji internetinė platforma padės geriau susipažinti su draugijos nariais, jų ekspertinėmis sritimis bei atliekamais tyrimais ir palengvins mokslininkų ir žurnalistų bei valstybinių institucijų bendradarbiavimą“, – teigia M. Ališauskienė ir priduria, kad kaip jokia kita disciplina, sociologija ir jos atstovai suvokia socialinio konstravimo mechanizmus ir kiekvieno jų svarbų indėlį į valstybės kūrimą bei valdymą.

Parašykite komentarą