Seimas po svarstymo pritarė siūlymui įvesti valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių vadovų rotaciją

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktoms Valstybės ir savivaldybės įmonių ir Akcinių bendrovių įstatymų pataisoms (projektai Nr. XIIIP-295(3), Nr. XIIIP-296(3), kuriomis siūloma nuo liepos 1 d. įvesti penkerių metų kadencijas valstybės ar savivaldybių valdomų įmonių vadovams ir nustatyti, kad tas pats asmuo gali vadovauti tai pačiai valstybės ar savivaldybės valdomai įmonei ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Pasibaigus pirmajai kadencijai, įmonės vadovas galėtų būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai, atsižvelgiant į tai, ar įmonės vadovo pirmosios kadencijos laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.

Kaip anksčiau yra kalbėjusi Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų pareigas einančių asmenų ribotų kadencijų nustatymas gali būti laikoma efektyvia kovos su korupcija priemone, leidžiančia žymiai sumažinti dėl vadovų ilgalaikių ryšių su politikais atsirandančias korupcines rizikas, galinčias užkirsti kelią skaidriai, nuo atskirų politikų valios nepriklausomai valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių veiklai bei tinkamai visos valstybės interesus atitinkančiai jų priežiūrai.

Svarstymo metu posėdyje Seimas pritarė parlamentaro Algimanto Dumbravos pasiūlymui, pagal kurį iki šio įstatymo įsigaliojimo neterminuotai priimtam įmonės vadovui penkerių metų kadencija būtų skaičiuojama nuo 2017 m. liepos 1 dienos.

Tam, kad svarstomi pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu valstybė valdo 79 valstybės įmones ir 49 akcines bendroves. 2015 m. savivaldybės kartu valdė 46 savivaldybių įmones ir 177 akcines bendroves.

 

Parašykite komentarą