Seimas svarstys siūlymą didinti azartinių lošimų apmokestinimą

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Laimutė Matkevičienė plenariniame posėdyje pristatė Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo 4 ir 5 straipsnių pataisų projektą Nr. XIIIP-1191, kuriuo siūloma didinti azartinių lošimų apmokestinimą.

Pasak Seimo narės, nors loterijų ir lošimo organizatorių įplaukos iš loterijų ir lošimų veiklos Lietuvoje auga, lyginant su kitomis šalimis mūsų valstybėje taikomi vieni iš mažesnių loterijų ir lošimų mokesčio tarifų. Kaimyninėse valstybėse loterijų ir lošimų organizatorių sumokama loterijų ir lošimų mokesčio dalis nuo bendrojo vidaus produkto yra didesnė nei Lietuvoje. 2015 metais Lietuvoje toks santykis sudarė 0,04 proc., kai Latvijoje – 0,13, Estijoje – 0,11, o Lenkijoje – 0,07 procento.

„Augant lošimo mastui didėja dėl lošimų visuomenės patiriama žala, valstybės išlaidos, skatinant atsakingą lošimą, kovai su neigiamomis lošimo pasekmėmis. Lošimų ir loterijų veikla iš esmės yra garantuoto pelno verslo modelis, todėl valstybė privalo taip subalansuoti taikomų mokesčių dydžius, kad būtų ribojamos pavojingų lošimų rūšys, jų plėtra, taip saugant piliečius nuo perteklinių paskatų lošti“, – pristatydama projektą sakė L. Matkevičienė.

Įvertinus kitose Europos Sąjungos valstybėse nustatytus didesnius lošimų ir loterijų mokesčių tarifus, teikiamomis pataisomis siūloma 5 procentiniais punktais padidinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifus: organizuojant bingą, totalizatorių, lažybas – vietoj 15 procentų nustatyti 20 procentų mokesčio tarifą; nuotoliniams lošimams – vietoj 10 procentų nustatyti 15 procentų mokesčio tarifą.

Atsižvelgiant į tai, kad loterijų organizatoriai loterijų lošimo mokestį moka nuo didesnės mokesčio bazės, išplatintų loterijos bilietų nominalios vertės, projektu siūloma loterijų mokesčio tarifą padidinti dviem procentiniais punktais – nuo 5 iki 7 procentų.

Siūloma, kad organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, loterijų ir lošimų mokesčio bazei – lošėjų statomų sumų ir lošėjams faktiškai išmokėtų laimėjimų sumų skirtumui būtų taikomas 5 procentų mokesčio tarifas. Taip pat siūloma nustatyti didesnį fiksuotą loterijų ir lošimų mokesčio dydį už kiekvieną lošimų veiklos leidime nurodytą B kategorijos lošimo automatą –  nebe 87, bet 111 eurų per kalendorinių metų mėnesį; už ruletės, kortų arba kauliukų stalą –  nebe 1738, bet 2027 eurų per mėnesį.

Pasak L. Matkevičienės, priėmus pataisas, numatomas valstybės biudžeto pajamų padidėjimas galėtų siekti iki 8 mln. eurų per metus.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas, projektą plenariniame posėdyje siūloma svarstyti gruodžio 12 dieną.

Parašykite komentarą