Priimtas Elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų įstatymas

Seimas priėmė Elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų įstatymą ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-1586(2) ES). Už naują įstatymą balsavo 91 Seimo narys, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Priimtu įstatymu siekiama sudaryti teisinį pagrindą, kad Lietuvos Respublikoje efektyviai veiktų elektroninė atpažintis ir patikimumo užtikrinimo paslaugų rinka, kad būtų kuo geriau apsaugoti šių paslaugų naudotojų interesai. Jame reglamentuotas elektroninės atpažinties ir patikimumo užtikrinimo paslaugų politikos formavimas ir įgyvendinimas, taip pat įtvirtinta patikimumo užtikrinimo paslaugų teisinė galia, patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų ir naudotojų pareigos, kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų sertifikatų galiojimo sustabdymo ir galiojimo panaikinimo sąlygos ir tvarka, patikimumo užtikrinimo paslaugų priežiūra.

Lydimojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais elektroninio registruoto pristatymo paslaugų teikėjams griežtinama atsakomybė už teisės aktų, susijusių su jų veikla, pažeidimus, nes, elektroninio registruoto pristatymo paslaugoms tapus vienomis iš patikimumo užtikrinimo paslaugų, išplečiama šių paslaugų teisinė galia ir dėl šios priežasties kyla didesnė rizika dėl šių paslaugų teikėjų sukeliamos žalos.

Kaip pažymima dokumentų aiškinamajame rašte, priimtų įstatymų įgyvendinimas turės teigiamą įtaką verslo sąlygoms ir jo plėtrai, nes bus sustiprintas pasitikėjimas elektroninėmis operacijomis, suteikiant pagrindą saugiai vykdyti elektronines asmenų, verslo ir viešosios valdžios institucijų tarpusavio operacijas, taip didinant viešųjų ir privačiųjų interneto paslaugų, elektroninio verslo ir elektroninės prekybos veiksmingumą.

Parašykite komentarą