Dešimt klaipėdiečių pretenduoja į 4 tūkst. Eur stipendiją

Jau penktą kartą rengiamas „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijos konkursas šiemet sulaukė rekordinio susidomėjimo. Po balsavimų, kuriuose atiduoda virš pusės šimto tūkstančių balsų, į finalinį etapą pateko dešimt pretendentų – tai aktoriai, sportininkai, perspektyvūs režisieriai bei mokslininkai. Stipendijos laimėtojas paaiškės jau liepos 10 dieną.  

Viso stipendijai klaipėdiečiai pateikė 24 kandidatus, už kuriuos jie atidavė beveik 55 tūkst. balsų.

„Kiekvienais metais miestiečiai atrenka išskirtines asmenybes – jaunus ir Klaipėdą auginančius žmones. Smagu, kad šiemet išaugo ne tik už kandidatus atiduotų balsų skaičius, bet ir pačių kandidatų gretos.

Šiuo metu Klaipėdoje kaip niekada daug kalbama apie miesto ateitį, pristatyta ambicinga uostamiesčio raidos strategija, o dabar konkursas leido dar kartą įsitikinti, kad čia yra talentingų, kuriančių žmonių. Vien jų buvimas čia rodo, kad kalbos apie šviesią uostamiesčio ateitį turi pagrindo“, – sako vienas iš stipendijos iniciatorių, „Švyturys-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Nuo laivų inžinieriaus iki karate čempionės

Šiemet į stipendiją pretenduoja net 10 daugiausia klaipėdiečių palaikymo sulaukusių finalininkų. Vienas jų – Liudas Vyšniauskas, kartu su žmona įkūręs klounų teatro studiją „Dulidu“.

„Mūsų tikslas – kilstelėti žmones virš žemės. Tai poetinės klounados žanras. Spektakliuose norime ne tik pasijuokti, bet ir ieškome istorijos, gylio, meninės vertės“, – pasakoja L. Vyšniauskas, kuris su žmona neseniai pristatė spektaklį pagal Senąjį Testamentą „Nojaus laivas“.

Į stipendiją pretenduojanti Skaistė Venckutė Klaipėdos ir visos Lietuvos vardą garsina sporto arenose. Šiemet ji iškovojo Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionės titulą, taip pat buvo pripažinta geriausia šio čempionato kovotoja.

Daugybės įvertinimų sulauksi bei ambicijos tapti pasaulio čempione neslepianti S. Venckutė daug dėmesio skiria studijoms, be to, ji karatė paslapčių moko vaikus.

Laivų inžinierius Lukas Norkevičius šiuo metu studijuoja doktorantūroje – jis ieško būdų kaip uostamiesčio jūrų vilkikuose panaudoti suskystintas dujas ir taip pagerinti Klaipėdos uosto jūrų vilkikų ekologinius bei energetinius rodiklius ir mažintų taršą mieste.

„Laivų projektavimas, laivų statyba labai įdomi sritis, bet man labiau imponuoja mokslinė veikla, pati kūryba. Projektuodamas tu braižai, statai laivą nuo nulio trimatėje erdvėje.

Mes projektavome pirmą pasaulyje dujinį keltą, ledlaužį, varomą suskystintosiomis gamtinėmis dujomis, kad jis būtų ekologiškas. Dabar visas inžinerinis mokslas, variklių kūrimas nukreiptas į ekologiją, pasaulyje pradeda galioti tam tikri standartai“, – pasakoja dar vienas perletentas į stipendiją L. Norkevičius.

Finale – 10 kandidatų

Šiuo metu į stipendiją pretenduoja 10 kandidatų, tai – aktorius, vienas iš klounų teatro studijos „Dulidu“ įkūrėjų Liudas Vyšniauskas; Klaipėdą tarptautiniuose konkursuose garsinantis Gilbertas Umbražūnas, siekiantis mokslininko karjeros Kembridžo universitete; elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius; laivų inžinierius Lukas Norkevičius; Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis; perspektyvi kino režisierė Emilija Riviere bei režisierius, vienas iš teatro „ŠouXmas“ įkūrėjų, Domininkas Malajavas; muzikantas bei  iliustratorius Karolis Rupkus; perspektyvus buriuotojas, laivavedybos studentas Dominykas Kneižys.

4 tūkst. Eur siekianti stipendija kasmet teikiama aktyviam ir talentingam 20–35 m. Klaipėdos krašto gyventojui. Anksčiau „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, pernai apdovanota menininkė Agnė Kišonaitė. Kam penktą kartą bus įteikta „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija paaiškės  kitą savaitę.

Parašykite komentarą