Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Seimo rudens sesijos pradžios proga

Gerbiamieji kolegos, Seimo nariai, mieli Lietuvos žmonės, svečiai,

politinį sezoną pradedame – sveikinu visus grįžus prie darbų.

Apie šią rudens sesiją ir prognozuojamas nuotaikas buvo kalbėta nemažai. Vis dėlto turime aiškiai suprasti, kad Seimas į nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio antrąją sesiją susirinko priimti įstatymų ir dirbti. O dirbti teks tokiomis sąlygomis, kokias susikursime.

Svarstyti pateikta 596 teisės aktai. Su lydimaisiais – per 800. Laukia sudėtingas ir intensyvus laikotarpis.

Žinoma, viena svarbiausių užduočių, įgyvendinant Vyriausybės programą, bus patvirtinti 2019 m. valstybės bei savivaldybių, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus. Juose ir toliau numatomi socialinės atskirties mažinimo akcentai – didinti vaiko pinigus ir paramą jaunoms šeimoms pirmajam būstui įsigyti.

Taip pat turėsime paskelbti Prezidento, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų rinkimų datas, padaryti namų darbus dėl pilietybės nepraradimo referendumo, apsispręsti dėl Prezidentės vetuotų įstatymų, apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumo, tai yra suteikti galimybę Lietuvos piliečiams spręsti šį diskusijas keliantį klausimą.

Programoje yra ir itin jautrių klausimų, pavyzdžiui, vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose klausimas, Stambulo konvencija. Todėl kviečiu konstruktyviai diskutuoti!

Tęsime aukštųjų mokyklų valdymo bei studijų finansavimo modelio tobulinimą, kad studentai įgytų kokybišką išsilavinimą, o valstybės pinigai būtų naudojami valstybės, tai yra visų mūsų žmonių, poreikiams tenkinti.

Daug dėmesio bus skiriama sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui, vaistų kainų mažinimui.

Darbotvarkėje išliks korupcijos mažinimo ir prevencijos bei politikos skaidrumo užtikrinimo klausimai. Svarbu įstatymu aiškiai apibrėžti lobizmo sąlygas, kad piliečiai pasitikėtų XII Seimu ir ateities Seimais.

Lapkričio 14-ąją būsime nuėję pusę kelio. Artėjant mediumui galime įsivertinti – ką nuveikėme ir ką dar galime nuveikti. Kokie buvome, esame ir kokie galime būti.

Būkime orūs, išlikime žmogiški prieš save ir prieš tautą. Valstybės parlamentas – ne vieta lieti pyktį. Kiekvienas paklauskime savęs, dėl ko dirbame. Linkiu pasikartoti – dėl Lietuvos ir jos žmonių.

Galvokime apie savo misiją, priesaiką ir Lietuvos ateitį, kuri artimiausiu metu turėtų būti siejama su Popiežiaus Pranciškaus vizitu. Tai amžiaus įvykis. Jo kontekste susitelkime romiam ir kryptingam darbui.

Parašykite komentarą