Seimas patobulino finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms reglamentavimą

 

Seimas pritarė siūlymui suteikti galimybę jaunoms šeimoms gauti didesnę paramą pirmajam būstui įsigyti. Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo 4 straipsnis (projektas Nr. XIIIP-2420(3) papildytas nuostata, kurioje įtvirtinta, kad finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms gali būti teikiama kartu su savivaldybės ir (ar) pelno siekiančio juridinio asmens finansine parama. Finansinės paramos teikimo tvarką ir sąlygas nustato savivaldybių tarybos ir (ar) pelno siekiančio juridinio asmens valdymo organai. Bendra finansinės paskatos ir finansinės paramos dalis negali būti didesnė negu 50 proc. įsigyjamo būsto vertės.

„Prie to, kad baigtųsi mūsų regionų tuštėjimo metas, turi prisidėti ne tik Vyriausybė, bet ir savivaldybė, ir ten gyvenantys ir veikiantys verslininkai. Šis įstatymo projektas tarsi sukabina visus į vieną vietą ir nukreipia siekti vieno bendro tikslo, tai yra mūsų regionų išsaugojimo. Dar noriu priminti, kad verslas gali prisidėti prie to tik iš nepaskirstyto pelno, tai yra sumokėję visus mokesčius“, – projektui pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Vida Ačienė.

Jai pritarė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Paulius Saudargas: „Visai neseniai dauguma Lietuvos partijų agitavo už dvigubos pilietybės referendumą siekdami susigrąžinti savo tautą, kuri išsiblaškiusi po pasaulį. Šiuo atveju tai yra priemonė žmones sulaikyti Lietuvoje, kad jie neemigruotų. Šiame siūlyme yra ne tik socialinis aspektas ir ne tik emigracijos stabdymo aspektas. Tai yra regioninės politikos aspektas. Mes sugalvoti galime, kuo užsiims vienas ar kitas regionas, bet kas įgyvendins tų regionų viziją, kas realiai dirbs, mes nepagalvojome. Manau, kad tai yra vienas nedidelis paramos būdas.“

Už projektą balsavo 96, prieš – du, susilaikė 8 Seimo nariai. Pataisos įsigalios 2019 m. liepos 1 d.

Parašykite komentarą