Seimas priėmė Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymą

Seimas priėmė Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymą (projektas Nr. XIIIP-3392(2), kuriuo reglamentuojami Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu ir sistemos desinchronizacijos nuo Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių elektros energetikos sistemos bendrieji įgyvendinimo principai, būtinosios sąlygos ir svarbiausi veiksmai.

Pasak Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojo Dainiaus Kreivio, tai yra vienas svarbiausių šios sesijos įstatymų: „Kodėl jis yra toks svarbus? Pirmiausia todėl, kad nuo elektros priklauso tiek mūsų šalies gyventojų gerovė, tiek mūsų šalies ekonomika, tiek efektyvus valstybės valdymas, o iškastinio kuro naudojimas toliau mažėja. Elektromobiliai toliau išstūminėja iškastinį kurą. Taigi elektros poreikis augs beveik 30 proc. Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad Lietuvos energetikos sistema tebėra Rusijos vieningos energetikos sistemos dalis. Iki šios dienos ji yra valdoma iš Maskvos, o tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir šalies ekonominei perspektyvai.“

Įstatyme įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos sujungimas su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu yra integracijos į Europos elektros energetikos sistemas dalis ir atitinka viešąjį interesą, kuriuo siekiama užtikrinti saugų ir patikimą Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos veikimą. Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistema darbui sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos elektros tinklais sujungiama per Lenkijos Respublikos elektros energetikos sistemą.

Šiuo įstatymu elektros energetikos sistemos sinchronizacijos projektas yra pripažįstamas ypatingos valstybinės svarbos projektu, o Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistema turi būti išplėtota taip, kad 2025 metais ją būtų galima sujungti su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu.

Įstatymas priimtas už balsavus 88 Seimo nariams, nė vienam nebuvus prieš, 6 parlamentarams susilaikius.

Parašykite komentarą