Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis „Fintech Inn 2019“ konferencijoje

Ponios ir ponai,

man garbė kreiptis į auditoriją, kuri rūpinasi technologiniu virsmu, tvaria plėtra ir globalia FinTech darbotvarke. Du milijardai žmonių pasaulyje vis dar neturi galimybės naudotis jokiomis finansinėmis paslaugomis. Finansų inovacijos yra būdas šiam iššūkiui spręsti.

Ši konferencija turėtų padėti mums siekti galutinio tikslo – užsitikrinti geresnę skaitmeninę ateitį mums visiems. Aktyviai vykstant technologiniams pokyčiams, privalome ieškoti naujų idėjų, keistis žiniomis ir bendradarbiauti.

Kai kas galbūt nerimauja, kad spartūs pokyčiai gali tapti nevaldomi. Tačiau perspektyviau būtų klausti, kaip naujovės gali padėti mums geriau susidoroti su iššūkiais.

Vos prieš du mėnesius Konkordijos viršūnių susitikime Niujorke tvirtinau, kad turime kiek galima geriau pasinaudoti skaitmenizavimo ir robotizavimo teikiamais pranašumais. Taip pat pažymėjau, kad turime ruošti visuomenę naujiems iššūkiams.

Malonu, kad šiandieną galiu daryti išvadą, kad, vykstant technologiniams pokyčiams, Lietuva nusprendė imtis aktyvaus vaidmens. Valstybės institucijų bendradarbiavimas ir privataus sektoriaus įsitraukimas padėjo mūsų šaliai tapti regiono finansinių technologijų centru. Lietuvos teisinę aplinką ir infrastruktūrą giria tiek startuoliai, tiek pasaulinio lygio įmonės.

Per pastaruosius penkerius metus FinTech startuolių skaičius išaugo penkis kartus. Mūsų FinTech bendruomenė teikia įvairias paslaugas ir siūlo įvairius produktus, nuo mokėjimų, investicijų ir skolinimosi galimybių iki kibernetinio saugumo ir „Pažink savo klientą“ sprendimų.

Nepaisydami šių pasiekimų, privalome judėti pirmyn. Turime išnagrinėti galimybes, kurios padėtų sukurti tarpsektorinį finansinių inovacijų aspektą. Turime susieti finansų technologijas su tvarių finansų, klimato kaitos, kibernetinio saugumo, transporto, prekybos ir energetikos sektoriais.

Taip pat turime užtikrinti tinkamą inovacijų ir rizikos valdymo pusiausvyrą. Labai svarbu, kad būtų laikomasi visų reikalavimų, įskaitant vartotojų apsaugos.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad Lietuva turi tvirtą pagrindą tapti finansinių paslaugų sektoriaus rizikos valdymo kompetencijos centru, kur kuriami moderniausi sprendimai kovai su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

Ponios ir ponai,

Lietuva – didelių siekių turinti valstybė. Tai, kad šioje konferencijoje dalyvauja daugiau nei 500 bendrovių atstovai iš daugiau nei 60 valstybių, rodo, kad Lietuva tapo puikia vieta globalios FinTech bendruomenės susitikimams.

Linkiu, kad ši konferencija taptų tramplinu inovacijoms šioje srityje!

Visiems linkiu produktyvios dienos!

Parašykite komentarą