Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio pranešimas: „Konservatoriai nacionalinių sankcijų sąrašą siūlo papildyti 300 A. Lukašenkos apdovanotų jėgos struktūrų darbuotojų“

2020 m. rugpjūčio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas, Opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, užsienio reikalų ministrą Liną Antaną Linkevičių bei vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę dėl nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašo papildymo po Baltarusijoje įvykusio politinio perversmo.

Antradienį buvo paviešintas Aliaksandro Lukašenkos pasirašytas įsakymas, kuriuo už „nepriekaištingą tarnybą“ buvo apdovanoti daugiau nei 300 Baltarusijos jėgos struktūrų pareigūnų, brutaliai malšinusių taikius masinius Baltarusijos gyventojų protestus.

„Pasinaudojant Lietuvoje galiojančiu „Magnickio įstatymu“, kuriuo remiantis taikomos sankcijos asmenims, atsakingiems už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, turime galimybę operatyviai priimti nacionalinius sprendimus, kuriais reaguojame į kaimyninėje Baltarusijoje vykstančias represijas. Kaip pabrėžėme teikdami siūlymus pirminiam sąrašui, jis tikrai nėra baigtinis, turi būti nuolat plečiamas ir pildomas. Turime siųsti aiškų signalą režimo ir jėgos struktūrų atstovams, kad jų demonstruojama parama ir lojalumas Lukašenkos režimui neliks neįvertintas“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Atsižvelgiant į tai, kad jų atlikti veiksmai atitinka Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 133 straipsnio 4 dalyje nustatytus pagrindus, kuriems esant užsieniečiams gali būti uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką (remiantis visuotinei pripažintų žmogaus teisių ir laisvių pažeidimo, grėsmės valstybės ir visuomenės saugumui kriterijais), Opozicijos lyderis G. Landsbergis prašo minėtame A. Lukašenkos įsakyme minimus pareigūnus įtraukti į Nacionalinį asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą, kartu su ankstesniame TS-LKD kreipimesi įvardytais 39 asmenimis.

TS-LKD frakcijos seniūnas taip pat prašo įvertinti, kokie pakeitimai reikalingi Lietuvos Respublikos teisės aktuose, kad sankcijos galėtų būti pritaikytos ne tik atskiriems jėgos struktūroms priklausantiems asmenims, bet ir visiems jose tarnaujantiems ir vykdantiems režimo nurodymus, šiurkščiai pažeidžiančius tarptautinės teisės aktus žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių srityje, ir inicijuoti atitinkamus teisės aktų pakeitimus.

Parašykite komentarą