„Novaturas“ stabdo keliones į Graikiją

Ketvirtadienį koronaviruso susirgimų skaičiui Graikijoje pasiekus 26,25 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų bei pasikeitus URM rekomendacijoms didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ stabdo visus skrydžius į Graikiją ir jos salas – Kretą, Korfu bei Rodą. Šiuo metu Graikijoje ilsisi per 378 „Novaturo“ keliautojų.

Sergamumo rodikliai šoktelėjo į viršų

„Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Esame pasiruošę įvairiems scenarijams, tad stebėdami kasdien sparčiai augančius rodiklius Graikijoje ir ketvirtadienį jiems viršijus 25 atvejus šimtui tūkstančių gyventojų nuo šiandien stabdome skydžius į Graikiją“, – praneša „Novaturo“ vadovė Audronė Keinytė.

„Nors sergamumo rodikliai Graikijos salose yra geresni nei Lietuvoje, dėl valdžios nepritarimo pradėti sergamumo rodiklius skaidyti šalių autonominių regionų mastu ir vertinant tik visos Graikijos rodiklį, kuris jau perkopė leistiną ribą ir siekia 26,25 atvejus šimtui tūkst. gyventojų, esame priversti atšaukti visus suplanuotus skrydžius į Graikiją iki rugsėjo 15 d. ir  keliautojams rekomenduoti saugesnes kryptis Siciliją ir Kalabriją, teigia A. Keinytė, kviečianti susiplanavusius keliones bendradarbiauti ir vietoje atostogų Graikijoje ilsėtis Italijoje.

„Šiuo metu dirbame ties atostogaujančių Graikijoje parskraidinimo į Lietuvą klausimu. Keliautojai gali būti ramūs – su kiekvienu iš jų susisieksime ir pranešime apie viską asmeniškai“, – žada „Novaturo“ vadovė.

Nenorintiems kelionės keisti grąžins pinigus

Vyriausybė trečiadienį nusprendė siūlyti grįžti prie 14 dienų pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones termino, tačiau Seimas dar šio siūlymo nepatvirtino. Kol jis nebus patvirtintas, pasak A. Keinytės, pinigų grąžinimas dėl neįvykusių kelionių į Graikiją bus organizuojamas per patvirtintą 90 dienų nuo apribojimų pabaigos laikotarpį.

„Didžioji dalis mūsų keliautojų sutiko COVID-19 ribojimų paveiktas keliones nukelti vėlesniam laikui. Esame labai dėkingi už žmonių supratingumą ir palaikymą – mums tai labai svarbu planuojant tolesnę savo veiklą. Turizmo sektorius šiandien išgyvena itin sudėtingus laikus, todėl tikimės didesnės paramos ir iš valstybės bei greitesnių atsakingų institucijų sprendimų. Esame vieni pirmųjų, pradėjusių grąžinti pinigus keliautojams, ir toliau kiek įmanoma greičiau atsiskaitinėsime su tais, kurių kelionės buvo atšauktos“, sako A. Keinytė.

Problemos sprendimo kol kas nėra

Kol kas kelionių organizatoriai teigia iš valdžios atstovų nesulaukę efektyvių šį sudėtingą laikotarpį padedančių išgyventi pagalbos priemonių. 

„Šiandien Vyriausybės siūlomos priemonės problemos neišsprendžia arba sprendžia tik iš dalies“, –pripažįsta „Novaturo“ grupės vadovė, besivilianti, jog užsienyje taikoma praktika sergamumo rodiklius skaidyti šalių autonominių regionų mastu artimiausiu metu bus pritaikyta ir Lietuvoje.

„Turizmo infrastruktūra yra adaptuota pagal naujus sveikatos saugumo reikalavimus, o pačios valstybės dažnai yra pasirengusios padengti gydymo ir saviizoliacijos kaštus COVID-19 atveju bei naudoti kitas reikalingas viruso kontrolės priemones, tad visos sąlygos yra sudarytos, tereikia ryžto priimti operatyvų sprendimą, kad kelionių agentūros išgyventų šį laikotarpį“, – įsitikinusi „Novaturo“ grupės vadovė A. Keinytė, pabrėžianti, jog epidemiologinė situaciją Graikos salose ir Italijoje šiuo metu yra tokia pati arba geresnė nei Lietuvoje. 

Parašykite komentarą