Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų paroda „Žaidimai Neringos smėlynuose“

Renginio tipas: Parodos atidarymas
Renginio data: Antradienis, 2017 m. lapkričio 14 d.
Renginio pradžia: 17:00
Renginio vieta: LDS parodų salė, Vokiečių g. 4/2

GERBIAMIEJI,  

Maloniai kviečiame apsilankyti Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų parodoje „Žaidimai Neringos smėlynuose“

Paroda atidaroma š.m. lapkričio 14 d., antradienį, 17 val. LDS būstinės parodų salėje, adresu: Vokiečių g. 4/2, Vilnius

Atidarymo metų vyks instaliacijų seansai!

Alfonsas Čepauskas, 88-erių metų dailininkas savo darbuose atsiskleidžia kaip jaunatviškas, įdomus ir atraktyvus kūrėjas savo darbais įkvepiantis net ir šiuolaikinę jaunąją kartą.

„…Apie instaliacijas galvoju Neringoje. Mėlyna jūra ir gelsvo smėlio paplūdimiai sukelia pojūčių ir emocijų bangą. Imuosi veiklos. Prisirenku įvairiaspalvių akmenėlių, susirandu porą bangų išmestų lentgalių. Priemonės minimalistinės. Atokioje paplūdimio vietoje nubraukiu, išlyginu nedidelę smėlio aikštelę. Pradedu dėlioti akmenėlius, pilstyti smėlį, vedžioti linijas – griovelius. Neturiu jokio išankstinio sumanymo, viskas gimsta intuityviai, spontaniškai. Ir kai kažkas viduje pakužda, kad jau pakanka – miniatiūrinė smėlio instaliacija baigta, laukiu tinkamo saulės apšvietimo, šviesos ir šešėlių žaismo. Nufotografuoju ir, praslinkus kelioms valandoms ar dienai, kaip budistai mandalą, nuardau, nurenku.
Savo miniatiūrinėse instaliacijose nesiekiu pavaizduoti konkretaus objekto. Tai spalviniai akcentai, abstrakčios kompozicijos, gamtinių elementų deriniai, kuriais siekiama susieti kūrybos elementus su natūralia gamta. Smėlio instaliacijos – malonus laisvos fantazijos žaidimas, improvizacija, sąmonės ir pasąmonės sąveika neapribota formato, medžiagos, temos, technikos ir reikšmingas procesas, keliantis asociacijas apie gamtos grožį ir gyvenimo prasmę. Tai tartum lengvas sapnas, kurį atsibudus malonu prisiminti. “
Alfonsas Čepauskas

„Žaidimas su smėliu – ko gero vienas natūraliausių kiekvieno žmogaus potyrių. Tam tikra prasme, tai projekcija į praeitį, iš kurios vaikystė grįžta prisiminimų, sapnų ir improvizacijų pavidalu. Tokia yra ir ši A. Čepausko paroda – lengva, kiek nostalgiška, tačiau kiekvienam pažįstama ir artima.

Pristatomuose kūriniuose dominuoja nuo sąmoningų sprendimų išlaisvinta raiška ir meditatyvus kūrybinis procesas. Naudojamos intuityviai pasirinktos aplinkos detalės, kurios paverčiamos menine priemone ir tampa amžino laikinumo simboliu. Smėlio pilis nuplauna jūra. Kaip ir praeitį palaipsniui pasiglemžia laiko ciklai. Šie fundamentalūs negrįžtamo laiko tėkmės apmąstymai menininkų neretai išskleidžiami kūryboje. Įvairiomis medijomis tyrinėjamos praeities-dabarties-ateities dimensijos sukelia nostalgijos pojūtį ir apeliuoja į asmeninį laiko patyrimą.

Smėlio pilių statymas gali būti siejamas su svajonių pilimis, arba su tuo, kas keičiasi – tai ir vietos, ir mintys, ir tikslai, ir požiūriai… Tačiau tuo pačiu tai simbolizuoja bendražmogiškas amžinąsias vertybes.“

Evelina Januškaitė-Krupavičė

Paroda veiks iki gruodžio 8 d., penktadienio

Parašykite komentarą