Europos Parlamente pristatyta Seimo pozicija dėl bendrosios žemės ūkio politikos ateities

Kaimo reikalų komiteto biuro nuotraukos (aut. – A.Matulevičienė)

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius, komiteto narys Juozas Baublys ir Europos reikalų komiteto narė Virginija Vingrienė balandžio 24 d. dalyvavo Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto (toliau – EP AGRI) organizuojamame tarpparlamentiniame posėdyje „Bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.: maisto ir ūkininkavimo ateitis“.

Renginyje ES nacionaliniams parlamentams buvo suteikta galimybė pristatyti savo pozicijas dėl 2017 metų pabaigoje Europos Komisijos pristatyto komunikato „Maisto ir ūkininkavimo ateitis“, nubrėžiančio bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateities gaires.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas savo pasisakyme pabrėžė, kad vienodų konkurencinių sąlygų ES ūkininkams užtikrinimas yra esminis siekis, kurį Seimas įtvirtino 2017 m. gegužės 11 d. priimtoje rezoliucijoje „Dėl Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų“.

Seimo narė Virginija Vingrienė akcentavo, kad maisto ir ūkininkavimo ateitis turi būti siejama ir su ambicingesniais aplinkos apsaugos bei klimato politikos tikslais, padedant spręsti visuomenei rūpimus su darnia žemės ūkio gamyba susijusius klausimus.

Už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Phill‘as Hogan‘as, kalbėdamas apie BŽŪP ateities planus, informavo, kad naujajame ES biudžete BŽŪP finansavimui planuojama skirti 6 procentais mažiau lėšų. Atsižvelgiant į tai, Seimo narys Kazys Starkevičius kvietė ieškoti galimybių, kuriose srityse būtų galima sutaupyti, pavyzdžiui, mažinant išlaidas „minkštiesiems“ projektams ar mažinant biurokratiją.

Apibendrinusi įvykusias diskusijas su nacionaliniais parlamentais Europos Komisija š. m. gegužės pabaigoje turėtų pateikti teisėkūros pasiūlymus dėl BŽŪP ateities po 2020 metų.

Vizito Briuselyje metu Seimo delegacija taip pat lankėsi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, kur susitiko su ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Robertu Rosinu, Žemės ūkio atašė Karoliu Anužiu, Kaimo plėtros atašė Lina Blažinskiene ir Žuvininkystės atašė Sigita Meškelevičiūte. Susitikimo metu buvo aptarti pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuvos žemės ūkio sektorius, BŽŪP ateities aktualijos, pagrindinės Lietuvos derybinės pozicijos ir tarptautinis bendradarbiavimas ieškant politinių partnerių derybinėms pozicijoms dėl BŽŪP ateities sustiprinti.

Europos Parlamente Seimo delegacija taip pat susitiko su Lietuvoje išrinktu Europos Parlamento ir EP AGRI komiteto nariu Broniu Rope.

Parašykite komentarą